Pasaulyje

2019.04.20 19:07

Ukrainiečiai apie debatus: įspūdžio nepaliko nė vienas kandidatas

Aurimas Piečiukaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.20 19:07

Petro Porošenkos ir Volodymyro Zelenskio akistata, pasak ekspertų, neleido perprasti kandidatų programų, mat prezidentas ir komikas daugiau kalbėjo ne apie politines vizijas, bet apie vienas kito trūkumus. P. Porošenkos rėmėjai tvirtina, kad jų favoritas debatuose atrodė geriau, bet analitikai abejoja politiko galimybės nugalėti komiką. Šeštadienį Ukrainoje tylos diena, politinė reklama – draudžiama.

Ir fronte, šimtai kilometrų nuo namų, ukrainiečiai žiūrėjo rinkimų kampanijos kulminacija laikytus debatus. Kariškiai tyloje stebėjo, kaip pirmą ir paskutinį kartą į akistatą stoję prezidentas P. Porošenka ir komikas V. Zelenskis ne pristato politines vizijas, bet vienas kitą įžeidinėja.

Replikos debatuojantiems skambėjo Kijevo baruose, į kuriuos žiūrėti debatų ukrainiečiai rinkosi grupėmis. Tiesa, po renginio dalis jų tikino, kad įspūdžio nepaliko nė vienas kandidatas, o sumanymas – keistas.

Bet tokį šou stebėję gyvai maždaug 22 tūkstančiai ukrainiečių kaltinimus V. Zelenskiui dėl nekompetencijos ar P. Porošenkai dėl stagnazacijos palydėjo plojimais.  

Ir po debatų vieni sakė, kad V. Zelenskio pasirodymas geresnis, programa – priimtinesnė. P. Porošenkos rėmėjai tvirtino, jog iniciatyvą prezidentui perimti pavyko.

Žinios. Kodėl Egiptui reikalingas referendumas?

Ar debatai P. Porošenko padėjo sumažinti atotrūkį nuo V. Zelenskio, paaiškės tik sekmadienį. Bet analitikai svarsto, kad nei akistata stadione, nei dar vienas solo pasirodymas televizijos debatuose, prezidento galimybių prieš komiką nepagerins. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.