Pasaulyje

2019.04.20 18:22

Londone tęsiantis protestams prieš klimato kaitą jau suimta daugiau kaip 700 žmonių

BNS 2019.04.20 18:22

Londone šeštą dieną tęsiantis aktyvistų grupės „Extinction Rebellion“ organizuojamiems protestams prieš klimato kaitą, suimtųjų skaičius šeštadienį pasiekė 718.

Nors policija išgabeno rožinę valtį, apie kurią telkėsi judėjimo dalyviai, demonstrantai toliau blokavo Vaterlo tiltą ir centrinį Oksfordo žiedą. 

Dėl protestų, kurie sukėlė transporto trikdžių Londone, maždaug 28 asmenims pateikti kaltinimai. 

„Extinction Rebellion“ buvo įkurta pernai Didžiojoje Britanijoje akademinės visuomenės narių ir jau tapo vienu iš sparčiausiai pasaulyje augančių aplinkosaugos judėjimų.

Protestų organizatoriai reikalauja, kad vyriausybė dėl klimato ir ekologijos padėties paskelbtų nepaprastąją padėtį, iki 2025 metų sumažintų išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį iki nulio, užkirstų kelią biologinės įvairovės nykimui ir vadovautųsi rekomendacijomis, kurias priima naujos „piliečių asamblėjos klimato ir ekologinio teisingumo klausimais“.

Policija liepė protestuotojams nepalikti greta Marmuro arkos esančios zonos – viešosios erdvės, kur susikerta Haid parkas, parduotuvėmis garsėjanti Oksfordo gatvė ir Parko gatvė, kur įsikūrę daug prabangių viešbučių, tačiau šie nepaiso šio nurodymo ir toliau blokuoja kitas sostinės vietas. 

Policija stebisi, kad demonstruotojai noriai leidžiasi suimami, ir pripažįsta, kad toks didelis suimtųjų skaičius kelia „logistinių problemų“.