Pasaulyje

2019.04.19 21:45

Kongo DR per ataką ligoninėje nužudytas su Ebolos karštligės protrūkiu kovojęs medikas

BNS2019.04.19 21:45

Vienas gydytojas, kovojęs su Ebolos karštligės protrūkiu Kongo Demokratinėje Respublikoje, buvo nužudytas per penktadienį surengtą ataką rytiniame Butembo mieste įsikūrusioje ligoninėje, paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Šis išpuolis buvo vienas iš daugelio atakų prieš medikų komandas, besigrumiančias su beveik devynis mėnesius besitęsiančiu šio mirtinai pavojingo viruso protrūkiu, jau pareikalavusiu beveik 850 žmonių gyvybių.

„PSO šeima neteko brangaus kolegos per ataką ligoninėje Butembe“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Aš ir mano kolegos liūdime dėl šio drąsaus kolegos, gelbėjusio gyvybes siekiant įveikti Ebolą, netekties. Piktinamės dėl šios atakos. Sveikatos priežiūros darbuotojai nėra taikiniai“, – pridūrė jis.

Anot policijos, ligoninę netikėtai užpuolusių vienos sukilėlių grupuotės kovotojų auka tapo gydytojas kamerūnietis, dalyvavęs medikų pasitarime.

Kongo DR pernai rugpjūtį paskelbė apie 10-ąjį per pastaruosius 40 metų Ebolos hemoraginės karštligės protrūkį šiaurės rytinėje Šiaurės Kivu provincijoje, o vėliau virusas išplito į kaimyninį Itūrio regioną.

Protrūkio epicentras pirmiausiai buvo užfiksuotas Manginos kaimo vietovėje, bet vėliau jis persikėlė į Benio miestelį.

Vietos organizacijos teigimu, Ebolos karštligė nusineša vis daugiau gyvybių.

Trečiadienį paskelbti atnaujinti sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad iš viso numirė 843 žmonės.

Balandžio 9 dieną PSO informavo, kad patvirtintų užsikrėtimo Ebolos virusu atvejų šalyje užfiksuota 1 186, iš jų 751 baigėsi mirtimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt