Pasaulyje

2019.04.19 20:12

Baltieji rūmai: Trumpas kalbėjosi su Libijos kovotojų vadu Haftaru

BNS2019.04.19 20:12

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šią savaitę kalbėjosi telefonu su Khalifa Haftaru – Libijos kovotojų vadu, mėginančiu užimti sostinę Tripolį, penktadienį patvirtino Baltieji rūmai.

D. Trumpas ir Kh. Haftaras pirmadienį „aptarė įgyvendinamas kovos su terorizmu iniciatyvas ir būtinybę pasiekti taiką bei stabilumą Libijoje“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime spaudai.

Jame pabrėžiama, kad amerikiečių lyderis „pripažino feldmaršalo Haftaro svarbų vaidmenį kovojant su terorizmu ir saugant Libijos naftos išteklius“.

„Jiedu aptarė bendrą Libijos perėjimo prie stabilios, demokratinės politinės sistemos viziją“, – priduriama pranešime.

Baltieji rūmai neatskleidė, kodėl apie šį pokalbį telefonu pranešta taip vėlai.

Kh. Haftaras balandžio 4 dieną pradėjo puolimo kampaniją, siekdamas užimti Tripolį: dėl tokio jo žingsnio iškilo pavojus, kad ši Šiaurės Afrikos šalis pasiners į dar didesnį chaosą.

Kovotojų vadas, kurį jo sąjungininkai Egiptas ir Jungtiniai Arabų Emyratai laiko atsvara islamistams, pareiškė norintis užimti sostinę, šiuo metu kontroliuojamą JT palaikomos vyriausybės ir kelių sukarintų organizacijų.

Kovotojų vadas remia rytinėje Libijoje įsikūrusią administraciją, atsisakančią pripažinti Tripolio vyriausybės teisėtumą.

Rusija ir Jungtinės Valstijos ketvirtadienį pasisakė prieš Didžiosios Britanijos siūlymą JT Saugumo Taryboje pareikalauti paliaubų Libijoje.

Rusija reikalavo, kad siūlomoje rezoliucijoje nebūtų kritikuojamas Kh. Haftaras, o JAV teigė, kad norėtų daugiau laiko padėčiai įvertinti, sakė diplomatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.