Pasaulyje

2019.04.19 19:26

Pompeo: tebevadovauju deryboms su Šiaurės Korėja

BNS 2019.04.19 19:26

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo penktadienį pareiškė „tebevadovaujantis komandai“, vedančiai derybas su Šiaurės Korėja dėl jos branduolinės programos, Pchenjanui pareikalavus, kad jis būtų nušalintas nuo šio proceso.

„Niekas nepasikeitė, – per spaudos konferenciją, surengtą po susitikimo su Japonijos užsienio reikalų ir gynybos ministrais sakė M. Pompeo. – Tęsiame darbą.“

„Tebevadovauju komandai“, – pabrėžė JAV diplomatijos vadovas.

Pchenjanas šią savaitę pareikalavo, kad M. Pompeo ateityje būtų nušalintas nuo derybų, jam, regis, paraginus JAV prezidentą Donaldą Trumpą laikytis tvirtos pozicijos per Hanojuje vykusį susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jon Unu.

Gerais santykiais su šiuo jaunu autoritariniu lyderiu besigiriantis D. Trumpas kovą pareiškė neleidęs įsigalioti naujoms sankcijoms izoliuotai skurdžiai šaliai, nepaisydamas M. Pompeo pažado stipriai spausti Šiaurės Korėją.

„Akivaizdu, kad prezidentas Trumpas atsakingas už visą procesą, bet mano komanda ir specialusis pasiuntinys Stephenas Biegunas  toliau vadovaus JAV pastangoms“ įtikinti Kim Jong Uną imtis žadėtos denuklearizacijos, nurodė M. Pompeo.

„Esu tikras, kad tebeturime tikrą galimybę pasiekti tą rezultatą, tad mūsų diplomatų komanda liks priešakyje“, – pridūrė sekretorius.

Pernai M. Pompeo keturis kartus lankėsi Pchenjane ir buvo pareiškęs, kad Kim Jong Unas iš principo įsipareigojo uždaryti savo branduolinę programą pagal susitarimą su Jungtinėmis Valstijomis.