Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.19 17:36

„Rosneft“ pasipiktino „Reuters“ straipsniu: teisėsaugos prašys uždrausti agentūros veiklą Rusijoje

„Rosneft“ melu ir provokacija vadina naujienų agentūros „Reuters“ publikaciją apie tai, kaip Rusijos energetikos milžinė padeda Venesuelai apeiti JAV sankcijas, ir tikina, esą kreipsis į teisėsaugą su prašymu uždrausti vienos didžiausių pasaulyje naujienų agentūros veiklą Rusijoje.

„Reuters“ publikacija „Venesuela apėjo JAV sankcijas, pasinaudodama naftos pardavimais per Rusiją“ yra visiškas melas, kurio vienintelis tikslas yra provokuoti „Rosneft“. Turime konstatuoti, kad „Reuters“ nutraukė savo kaip informacinės agentūros ir žiniasklaidos priemonės veiklą. Ši struktūra sistemiškai užsiima tikslingos dezinformacijos ir gandų sklaida, siekiant pakenkti Rusijos ekonomikai, Rusijos bendrovėms ir Rusijos valstybei“, - sakoma „Rosneft“ pranešime.

„Rosneft“ atstovų teigimu, iš esmės „Reuters“ straipsnis yra „informacinė diversija“.

„Būtina kreiptis į teisėsaugos organus, kad būtų uždrausta šios pseudoagentūros veikla Rusijos Federacijos teritorijoje“, - teigia „Rosneft“.

„Reuters“ anksčiau rašė, kad Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro nukreipia naftos pardavimus į Rusiją ir per valstybinę energetikos milžinę „Rosneft“ parduodamas naftą trečiosioms šalims finansuoja vargiai besiverčiantį savo režimą. Taip Venesuelos režimo vadovas apeina Jungtinių Valstijų sankcijas, kuriomis siekiama nuversti N. Madurą iš prezidento posto.

„Reuters“ atskleisti dokumentai rodė, kad PDVSA ir „Rosneft“ sutarė dėl įmantrios apmokėjimo už Venesuelos naftą schemos. „Rosneft“ už PDVSA naftą sumoka tik nedidelę sumą, tačiau pati Rusijos bendrovė naftos nenaudoja, o perparduoda trečiosioms įmonėms. Viena iš tokių trečiųjų įmonių, kurią „Rosneft“ bandė įkalbėti dalyvauti sankcijų apėjimo schemoje, yra Indijos „Reliance Industries“, negalinti už Venesuelos naftą atsiskaityti doleriais.

Taigi „Rosneft“ veikia kaip tarpininkė, pasiimanti dalį sandorio sumos už Venesuelos naftos pardavimą šalims, kurios šiaip jau naftos įsigyti iš Venesuelos negalėtų, skelbė agentūra.

„PDVSA sulaukia pinigų iš „Rosneft“. Šie pinigai nugula Rusijos bankuose ir yra naudojami apmokėti naftos gabenimo išlaidas“, - sakė „Reuters“ šaltinis, dirbantis Venesuelos PDVSA. Pasak šaltinio, dalis bankinių operacijų yra atliekama per Rusijos banką „Evrofinance Mosnarbank“, kuriam kovą buvo įvestos JAV sankcijos.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi