Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.19 16:09

Jeruzalėje Didįjį penktadienį surengta tradicinė Kristaus kančios kelio procesija

BNS 2019.04.19 16:09

Tūkstančiai krikščionių maldininkų ir dvasininkų minėjo Didįjį penktadienį, dalyvaudami tradicinėje Kristaus kančios kelio procesijoje, judėjusioje tomis pačiomis gatvėmis, kuriomis, kaip tikima, Atpirkėjas nešė savo kryžių, ant kurio buvo nukankintas.

Kai kurie tikintieji taip nešė didelius medinius kryžius, giedodami giesmes ir minėdami vieną svarbiausių ir švenčiausių krikščionybei dienų. 

Šiemet Didžiajam penktadieniui sutapus su artėjančia judėjų Pesacha (Perėjimo švente), mieste jautėsi šventinė atmosfera, Jeruzalė pritraukė būrius turistų.

Procesijoje dalyvavę maldininkai iš viso pasaulio ėjo senamiesčiu vedančio Sopulingojo kelio (Via Dolorosa) akmeniniu grindiniu, sustodami 14 jo stočių, iš kurių kiekviena susijusi su kokiu nors įvykiu Jėzaus paskutinėje kelionėje.

Eisenos kulminacija – paskutinės stotys Kristaus Kapo bažnyčioje. Krikščionys tiki, kad ji yra pastatyta Jėzaus nukryžiavimo vietoje, kur jis buvo palaidotas prieš savo prisikėlimą Velykų sekmadienį.

Tuo metu Jeruzalės žydai penktadienį ruošėsi sederiui – Pesachos išvakarių vakarienei. Jeruzalės centre esančiame Mahane Jehudos turguje minios pirkėjų užgriuvo prekystalius ir krovė prekes į savo krepšius, skirtas šventinei puotai. Daugelis tradicijų besilaikančių judėjimų išvalė savo namus nuo be tokio raugo likučių, nes visas aštuonias dienas, minint žydų išvedimą iš Egipto, kai nebuvo laiko raugti tešlos, žydai nevalgo raugo turinčių produktų. 

Viena didžiausių pasaulio žydų religinių organizacijų „Chabad-Lubavitch“ judėjimas – rengia sederius žydų bendruomenėms daugiau nei 100 pasaulio šalių, įskaitant atokiausius pasaulio kampelius, tokius kaip Kongas ar atokios Australijos vietovės. Saulei nusileidus žydų šeimos susės vakarienės, per kurią vyresnieji pirmiausia primins judėjų išvadavimo iš Egipto nelaisvės istoriją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi