Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.19 15:59

Žlugo derybos dėl velykinių paliaubų Rytų Ukrainoje

ELTA 2019.04.19 15:59

Prieš antrąjį Ukrainos prezidento rinkimų ratą žlugo derybos dėl velykinių paliaubų Rytų Ukrainoje. Ateinantį trečiadienį vėl bus siekiama susitarti dėl ugnies nutraukimo, sakė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) tarpininkas Martinas Saidikas. Konflikto šalys dėl derybų žlugimo kaltino viena kitą.

Kruvinas konfliktas tarp vyriausybinių pajėgų karių ir prorusiškų separatistų Donecko ir Luhansko teritorijose, JT duomenimis, nuo 2014 metų pareikalavo daugiau kaip 13 000 žmonių gyvybių. 2015-aisiais sutarto Minsko taikos plano įgyvendinimas įstrigęs. Stačiatikiai Velykas minės kitą savaitę.

Pastarąjį kartą kovo 8-ąją buvo sutarta dėl pavasario paliaubų, tačiau ir jos buvo sulaužytos. ESBO duomenimis, smurtas liovėsi tik maždaug dviem dienoms. Vien tik vyriausybės pusėje nuo tada žuvo keliolika kareivių ir daugiau kaip 40 buvo sužeista. Kartu ESBO stebėtojai pirmąjį 2019 metų ketvirtį konstatavo smurto sumažėjimą.

Ukrainoje sekmadienį vyks antrasis prezidento rinkimų ratas. Pralaimėjimas juose gresia dabartiniam šalies vadovui Petro Porošenkai. Apklausose aiškiai persvara pirmauja aktorius ir politikos naujokas Volodymyras Zelenskis. Abu jie penktadienio vakarą susirungs debatuose Kijevo olimpiniame stadione.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi