Pasaulyje

2019.04.19 15:13

Bangladeše sudeginta moksleivė, pranešusi apie direktoriaus priekabiavimą

BNS2019.04.19 15:13

Bangladeše mokyklos direktoriaus nurodymu buvo sudeginta moksleivė, pranešusi, kad jis prie jos seksualiai priekabiavo, penktadienį pranešė policija.

19-metės Nusrat Jahan Rafi žūtis praėjusią savaitę išprovokavo protestus visoje šalyje, o ministrė pirmininkė pažadėjo patraukti baudžiamojon atsakomybėn visus su tuo susijusius asmenis.

N. J. Rafi buvo nuviliota ant savo islamiškos mokyklos stogo, kur jos užpuolikai paprašė atsiimti policijai pateiktą skundą dėl lytinio priekabiavimo.

Kai atsisakė tai padaryti, ji buvo apipilta žibalu ir padegta.

Policija pranešė, kad vienas iš 17 dėl merginos žūties areštuotų žmonių apkaltino mokyklos direktorių įsakius surengti užpuolimą.

Direktorius „pasakė jiems paspausti Rafi atsiimti ieškinį arba nužudyti ją, jei ji atsisakytų“, naujienų agentūrai AFP sakė tyrimui vadovaujantis policijos aukšto rango pareigūnas Mohammadas Iqbalas.

N. J. Rafi kovo pabaigoje nuėjo į policiją pranešti apie lytinį priekabiavimą, o nutekintame vaizdo įraše matyti, kaip vietos nuovados viršininkas užregistruoja jos skundą, bet sako: „Didelio čia daikto“.

Pasak M. Iqbalo, mažiausiai penki areštuoti asmenys, įskaitant tris N. J. Rafi klasės draugus, surišo merginą šaliku, o paskui ją padegė.

„Planas buvo pavaizduoti tai kaip savižudybę. Bet jis žlugo, nes Rafi sugebėjo degdama nubėgti laiptais žemyn, mat šalikas sudegė ir jos rankos bei kojos išsilaisvino“, – sakė pareigūnas.

N. J. Rafi apdegė 80 proc. kūno ir balandžio 10 dieną ligoninėje mirė.

Tačiau prieš savo mirtį ji padarė vaizdo įrašą, kuriame pakartojo kaltinimus mokyklos direktoriui.

„Šis mokytojas lietė mane, aš kovosiu su šiuo nusikaltimu iki savo paskutinio atodūsio“, – sakė ji ir taip pat įvardijo kai kuriuos iš savo užpuolikų.

N. J. Rafi brolis Mahmudulas Hasanas Nomanas sakė, kad direktoriui artimi žmonės taip pat spaudė šeimą atsiimti ieškinį prieš jį.

„Jie mums pasakė, kad tai sąmokslas prieš jį ir kad viskas buvo sufabrikuota“, – AFP sakė brolis.

Minimas atvejis išprovokavo pasipiktinimą visame Bangladeše, kurio premjerė Sheikh Hasina pažadėjo, kad „nė vienas kaltininkas nebus apsaugotas nuo teisinių veiksmų“.

Teisių gynimo grupės sako, kad išžaginimų ir lytinės prievartos atvejų skaičius Bangladeše išaugo, nes valdžia nepersekiojo kaltininkų.

„Siaubingas drąsios merginos, kuri siekė teisingumo, nužudymas parodo, kaip smarkiai Bangladešo vyriausybė nuvylė lytinio smurto aukas“, – sakoma organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) direktorės Pietų Azijai Meenakshi Ganguly pareiškime.

„Nusrat Jahan Rafi mirtis akcentuoja būtinybę Bangladešo vyriausybei rimtai žiūrėti į lytinio smurto aukas ir užtikrinti, kad jos galėtų saugiai siekti teisinio atpildo ir būtų apsaugotos nuo keršto“, – pridūrė ji.

Vietos nevyriausybinis fondas „Manusher Jonno Foundation“ nurodo, kad nuo balandžio 2-osios šalyje buvo išžaginti mažiausiai 39 vaikai, jaunesni nei 18 metų. Dar prie aštuonių buvo lytiškai priekabiaujama ar bandoma priekabiauti.