Pasaulyje

2019.04.19 14:04

Kremlius: Muellerio ataskaitoje nėra įrodymų, kad Rusija kišosi į JAV rinkimus

Neringa Šarmavičiūtė, ELTA2019.04.19 14:04

Rusija penktadienį dar kartą sumenkino JAV specialiojo tyrėjo Roberto Muellerio paskelbtą ataskaitą dėl numanomo Rusijos kišimosi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus. Rusijos teigimu, ataskaitoje nepateikiama jokių akivaizdžių kišimosi įrodymų.

„Visoje ataskaitoje, kaip ir anksčiau, visiškai nepateikiama jokių patikimų įrodymų, kad Rusija tariamai kišosi į rinkimų procesą JAV“, - sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas ir pridūrė, kad joje nebuvo „jokios naujos informacijos“.

Atstovas priminė, kad Rusija nuo pat R. Muellerio vadovaujamo tyrimo pradžios sakė, jog „tyrėjai neaptiks jokio kišimosi“.

Šių metų kovo 23 d. specialusis tyrėjas R. Muelleris pateikė JAV generaliniam prokurorui Williamui Barrui dvejus metus trukusio tyrimo dėl Rusijos kišimosi į 2016 m. JAV prezidento rinkimus ataskaitą. Kitą dieną W. Barras paskelbė R. Muellerio ataskaitos santrauką, kurioje buvo patvirtinta, kad nebuvo rasta įrodymų, jog per rinkimų kampaniją 2016 metais Donaldas Trumpas būtų susimokęs su Rusija.

Tačiau dokumente buvo tvirtinama, kad Rusija bandė paveikti prezidento rinkimų rezultatus, rengiant kibernetines atakas ir per Rusijos interneto tyrimų agentūros veiklą. Ketvirtadienį JAV teisingumo departamentas paskelbė suredaguotą R. Muellerio ataskaitos versiją.

„Mums gaila, kad tokio pobūdžio dokumentai turi tiesioginės įtakos dvišalių JAV ir Rusijos santykių plėtojimui (...)“, - teigė D. Peskovas.

Kremliaus atstovas net užsiminė, kad R. Muellerio tyrimas buvo mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas. Pasak D. Peskovo, JAV mokesčių mokėtojai turėtų klausti, kodėl jų pinigai buvo išleisti ilgam tyrimui, kuriuo buvo pasiektas toks rezultatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.