Pasaulyje

2019.04.19 10:51

Teroristo bendrininkas brolis nuteistas 30 metų kalėti

ELTA 2019.04.19 10:51

Paryžiaus specialusis prisiekusiųjų teismas ketvirtadienio vakarą paskelbė sprendimą nuteisti 30 metų kalėti Tulūzos teroristo Mohammedo Meraho brolį – 36 metų Abdelkaderą Merahą. Tai penktadienį pranešė radijo stotis „France Info“.

Mohammedas Merahas 2012 metų kovo mėnesį Tulūzoje įvykdė kelis teroro aktus ir nužudė septynis žmones. Prisiekusiųjų teismas nusprendė, jog pakanka įrodymų, kad jo brolis Abdelkaderas yra šių nusikaltimų bendrininkas. Pavyzdžiui, buvo tiksliai nustatyta, kad būtent jis pavogė motorolerį, kuriuo vėliau važinėjo jo brolis, vykdydamas teroro aktus. 

Dviem trečdaliams paskirtos 30 metų laisvės atėmimo bausmės negali būti taikoma amnestija. Nukentėjusiųjų ir žuvusiųjų šeimų advokatai reikalavo Abdelkaderui Merahui kalėjimo iki gyvos galvos.

Byla buvo nagrinėjama dėl apeliacinio skundo. Prokuratūrai pavyko pasiekti, kad pradinis nuosprendis Abdelkaderui Merahui būtų sugriežtintas 10-čia metų. Jos atstovas teisme pabrėžė, kad „abu broliai vadovavosi viena teroristine ideologija ir teroro aktų planas jiems buvo bendras“.