Pasaulyje

2019.04.19 07:42

Didysis penktadienis: popiežius lankysis renginiuose, pasaulis stiprina apsaugą katedrose

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.19 07:42

Penktadienį popiežius Pranciškus dalyvaus Kryžiaus procesijoje Romos Koliziejuje ir kituose Didžiojo Penktadienio renginiuose. Popiežius pasiuntė savo užuojautą ir palaikymą prancūzams, liūdintiems dėl gaisro Paryžiaus Dievo motinos katedroje.

Šis gaisras privertė sustiprinti apsaugą daugelyje pasaulio katedrų ir tai buvo reikalinga, nes, pavyzdžiui, garsiojoje šventojo Patriko katedroje Niujorke pavyko sulaikyti žmogų, atsinešusį 15 litrų benzino.

Popiežius Didįjį ketvirtadienį mazgojo kojas dvylikai kalinių

Didžiojo penktadienio išvakarėse Popiežius Pranciškus vėl nuvyko į Veletrio kalėjimą netoli Romos ir ten dar kartą pademonstravo tikros tarnystės ir nusižeminimo pavyzdį nuplovęs ir pabučiavęs kojas 12 kalinių.

Taip popiežius pakartojo Jėzaus Kristaus polegį, kai jis išdavystės ir nukryžiavimo išvakarėse ėmėsi tų laikų vergų darbo ir pats nuplovė bei pabučiavo kojas 12 kalinių.

Veletrio kalėjime didžiają dalį kalinių sudaro užsieniečiai, todėl ir tarp 12 parinktųjų buvo nemažai ne italų. Penktadienį vakare Popiežius stebės Kryžiaus nešimą per Romos Koliziejų.

Savo kalbose Popiežius ne kartą užsiminė apie Prancūzijos ir viso pasaulio tikinčiųjų skausmą dėl gaisro nuniokotos Paryžiaus dievo motinos katedros. Taip pat jis iš širdies padėkojo visiems, kurie stengėsi išgelbėti garsiąją šventovę.

Niujorke sulaikytas vyras, bandęs įsinešti į bažnyčią benzino

Paryžiaus dievo motinos katedros gaisro priežastys vis dar tiriamos, bet tokio masto incidentas privertė daugelio šalių sugumo tarnybas susirūpinti tokių objektų saugumu.

Tai parodė ir incidentas garsiojoje šventojo Patriko katedroje Niujorko centre. Ten buvo sulaikytas vidutinio amžiaus vyras bandęs įsinešti į katedrą du benzino pilnus kanistrus, du kepsninėms skirto degaus skysčio butelius bei du dujinius žiebtuvėlius ilgomis rankenomis.

„Pagal įtariamojo pasakojimą, jis norėjo sutrumpinti kelią eidamas per katedrą į Medisono aveniu, nes neva jo automobilyje baigėsi degalai. Patikrinome miniveną, degalų netrūko. Tada jis ir buvo sulaikytas ir nugabentas į Šiaurinio Midtauno areštinę“, – teigia Johnas Milleris, Niujorko policijos komisaro pavaduotojas.

Katedrą saugojusių policininkų teigimu, per sulaikymą šiek tiek benzino išsiliejo ant šventovės grindų, bet niekas nenukentėjo.

„Sunku pasakyti kokie tiksliai buvo jo ketinimai, bet manau aplinkybių visuma, kai žmogus eina į tokią garsią vietą, kaip šventojo Patriko katedra, nešinas 15 litrų benzino, dviem degiojo skysčio buteliais ir žiebtuvėliais – tai tikrai kelia rimtų įtarimų“, – sako J. Milleris.

Plačiau apie Didįjį penktadienį ir katedrų saugumą žiūrėkite laidos „Labas rytas, Lietuva“ žinių reportaže (nuo 02:36 val.)