Pasaulyje

2019.04.18 17:20

Dabartinis Indonezijos prezidentas skelbia naują pergalę rinkimuose

ELTA 2019.04.18 17:20

Indonezijos prezidentas Jokas Widodas paskelbė pergalę trečiadienį vykusiuose šalies prezidento rinkimuose, informuoja BBC.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje J. Widodo teigė, kad laimėjo rinkimus ir pridūrė, kad daugiau kaip 20 šalių lyderiai jau paskambino pasveikinti su pergale rinkimuose. Politiko teigimu, neoficialūs rezultatai rodo, kad jis laimėjo surinkęs 54,4 proc. balsų. 

Netrukus J. Widodo varžovas rinkimuose, buvęs generolas Prabowas Subiantas, užginčijo rezultatus. P. Subiantas pareiškė, kad tai jis laimėjo rinkimus, surinkęs 62 proc. balsų, o jo komanda turi įrodymų dėl „plataus masto sukčiavimo“ rinkimuose.

2014 metais vykusiuose Indonezijos prezidento rinkimuose P. Subiantas taip pat ginčijo rezultatus, kai pralaimėjo J. Widodui. 

Indonezija - valstybė, kurioje gyvena daugiausiai pasaulyje musulmonų, o visų gyventojų skaičius viršija 260 mln. Trečiadienį vykusiuose rinkimuose daugiau kaip 192 mln. žmonių turėjo teisę atiduoti savo balsus. Indonezijos gyventojai rinko ne tik prezidentą, bet ir dviejų parlamento rūmų narius, taip pat vietos valdžios institucijų atstovus. 

Oficialių prezidento rinkimų rezultatų nesitikima iki gegužės.