Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.18 17:13

Nutekinti laiškai: Zelenskį galimai finansavo Rusija, bet ekspertai ragina neskubėti

LRT.lt 2019.04.18 17:13

Artėjant antram Ukrainos prezidento rinkimų turui, pasirodė nutekinti elektroniniai laiškai, verčiantys manyti, kad politikos naujokas Volodymyras Zelenskis galėjo sulaukti finansavimo iš Rusijos.

Vis dėlto ekspertai pataria atsargiai vertinti laiškų autentiškumą. Ukrainos saugumo tarnybos šią savaitę paskelbė tiriančios, ar V. Zelenskio kampanija negavo finansavimo iš Rusijos saugumo.

Įtarimus sukėlė organizacijos „Myrotvorec centras” nutekinti elektroniniai laiškai. Jie neva rodo, kad Rusijos saugumo tarnybų darbuotojai, siejami su Donecko separatistais, bandė iškeisti kriptovaliutas į grynus pinigus, skirtus V. Zelenskio kampanijai.

Laiškuose taip pat neva aiškėja, kad kandidatas gavo pinigų iš Kremliaus pareigūno Vladislavo Surkovo ir milijardieriaus Konstantino Malofejevo. Abu jie laikomi įtakingomis figūromis formuojant Rusijos politiką Ukrainos atžvilgiu.

Portalas „Euromaidan Press”, peržiūrėjęs nutekintus laiškus, nusprendė, kad jie greičiausiai autentiški, nors neįmanoma patikrinti labiausiai kompromituojančių teiginių.

„Newsweek” rašo, kad „Myrotvorec centras” garsėja tuo, kad tekina politiškai motyvuotą medžiagą, kuri kartais pastato žurnalistus į pavojų.

Apklausos rodo, kad Ukrainos rinkėjai primenybę teikia V. Zelenskiui, kuris dabartinį prezidentą Petro Porošenką gali nugalėti per 70 proc. balsų. Antrasis rinkimų turas Ukrainoje vyks sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi