Pasaulyje

2019.04.18 16:00

Nepavykus susiderėti su vyriausybe, Lenkijos mokytojai toliau protestuos dėl mažų algų

BNS 2019.04.18 16:00

Lenkijos mokytojų profesinės sąjungos žada tęsti streiką, ketvirtadienį nesėkmingai pasibaigus ketvirtam jų atstovų derybų su vyriausybe etapui.

Dėl antrą savaitę vykstančio mokytojų protesto šalyje uždaryta dauguma mokyklų.

Vyriausybės ministrai ir profesinių sąjungų lyderiai kaltina vieni kitus, kad per daugiau nei dvi valandas trukusias derybas abi šalys nepakeitė savo pozicijų. Kol kas naujas derybų ratas nenumatytas.

Streikuojantys mokytojai mažai tikėjosi, kad per derybas bus pasiekta susitarimo, vyriausybei paskelbus, jog neturi pakankamai lėšų, kad patenkintų mokytojų reikalavimą padidinti algas 30 procentų. Ji siūlo nuo rugsėjo pakelti atlyginimus 15 proc. ir kitais metais dar juos didinti, bet didinant ir pamokų skaičių.

„Nemanau, kad vyriausybė pateiks naujų pasiūlymų“, – sakė viena Chožuvo vidurinės mokyklos mokytoja Magdalena Klein privačiai naujienų televizijai TVN24.

Tuo metu Lenkijos ministro pirmininko kanceliarijos vadovas Michalas Dworczykas pareiškė, kad būtina sustabdyti streiką, kai gegužės 6 dieną prasidės  baigiamieji egzaminai, nuo kurių priklausys mokinių stojimas į universitetus.

Streikuojančius mokytojus palaiko dauguma moksleivių, jų tėvų ir menininkų. Trečiadienio vakarą Varšuvoje buvo surengtas roko muzikos koncertas mokytojams palaikyti.

Buvęs prezidentas Lech Walesa kreipėsi į mokytojus, prašydamas užbaigti savo streiką. Pasak jo, nėra ženklų, kad dešiniųjų vyriausybė padarytų kokių nors nuolaidų.

Daugelio Lenkijos mokytojų atlyginimas yra mažesnis nei prekybos centrų kasininkų. Lenkijoje mokytojų mėnesio alga, atskaičiavus mokesčius, svyruoja nuo 1,8 tūkst. iki 3 tūkst. zlotų (420–700 eurų).