Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.18 15:46

Pakistano ministras atsistatydino prieš susitarimą su TVF dėl finansinės paramos šaliai

BNS 2019.04.18 15:46

Pakistano finansų ministras Asadas Umaras ketvirtadienį paskelbė atsistatydinantis prieš numatomą labai svarbų susitarimą su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) dėl finansinės pagalbos.

A. Umarui, vienam įtakingiausių premjero Imrano Khano ministrų, buvo patikėta derėtis dėl ilgai vėluojančios finansinės pagalbos, Pakistano ekonomikai susiduriant su mokėjimo balanso krize.

„Pertvarkant ministrų kabinetą premjeras norėjo, kad aš perimčiau energetikos ministro portfelį, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė A. Umaras. – Tačiau aš gavau jo sutikimą, kad neužimčiau jokio posto (ministrų) kabinete. Tvirtai tikiu, kad @ImranKhanPTI yra geriausia viltis Pakistanui ir, Dievui leidus, sukurs naują Pakistaną.“

Buvusios kriketo žvaigždės I. Khano biuras dar nepaskelbė jokio pareiškimo; kol kas neaišku, kas pakeis A. Umarą ir kaip jo pasitraukimas paveiks susitarimą su TVF.

Pakistanas nuo 9-ojo dešimtmečio ne kartą kreipėsi į TVF, o praėjusį kartą jo finansinę pagalbą – 6,6 mlrd. dolerių (5,8 mlrd. eurų) – gavo 2013 metais.

A. Umaras dažnai kartodavo, kad susitarimas greit bus sudarytas ir kad jis bus paskutinis.

Anksčiau šią savaitę biudžeto pajamų ministras Hammadas Azharas tviteryje parašė, kad A. Umaras neseniai lankydamasis Vašingtone „iš principo susitarė“ su TVF ir kad susitarimas turi būti galutinai parengtas vėliau šį mėnesį.

Ekspertai perspėjo, kad bet kokios griežtos priemonės, kurias taikyti pareikalautų TVF, galėtų paveikti grandiozinius I. Khano planus kurti Pakistane islamišką gerovės valstybę.

TVF ir Pasaulio banko prognozės rodo, kad Pakistano ekonomika per šių metų birželį pasibaigsiančius fiskalinius metus augs 4–4,5 procento. Praėjusių fiskalinių metų augimas buvo 5,8 procento.

Jungtiniai Arabų Emyratai – Pakistano didžiausia prekybos partnerė Artimuosiuose Rytuose ir svarbus investicijų šaltinis – neseniai pasiūlė 3 mlrd. dolerių (2,65 mlrd. eurų) Pakistano ekonomikai paremti.

Islamabadas taip pat užsitikrino 6 mlrd. dolerių (5,3 mlrd. eurų) finansavimą iš Saudo Arabijos, o per I. Khano vizitą šioje karalystėje spalio mėnesį sudarė susitarimą dėl 12 mėnesių pinigų srauto.

Pakistanas taip pat gavo milijardus dolerių Kinijos paskolų ambicingiems infrastruktūros projektams finansuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi