Pasaulyje

2019.04.18 16:42

Tragedija Madeiroje: autobusas skriejo neįtikėtinu greičiu

Autobuso Madeiroje vairuotojas buvo patyręs ir gerai žinojo vietinius kelius, tačiau, pasak liudininkų, važiavo neįtikėtinu greičiu, LRT RADIJUI sako LRT bendradarbė Lisabonoje Ernesta Žukauskaitė. Anot jos, iš paskos į avariją patekusiam autobusui važiavo kitas autobusas, kuriame buvo žuvusiųjų artimieji.

„Tai nėra koks nors kelias, kur galima lėkti. Liudininkai sako, kad matė tą autobusą skriejantį neįtikėtinu greičiu. Tai nėra normalu, netgi norintiems greitai pasivažinėti“, – komentuoja E. Žukauskaitė.

Portugalijoje esančios lietuvės teigimu, turistus vežęs autobusas apsivertė kelis kartus. Kaip praneša ji, nemažai aukų išskrido pro autobuso langus, liudininkai mini ant šlaito išsibarsčiusius aukų kūnus.

Pasak jos, spėjama, kad autobusas tapo nevaldomas dėl mechaninių problemų, nors, anot Madeiros autobusų įmonės, buvo techniškai tvarkingas.

„Spėjama, kad buvo užstrigęs akseleratoriaus pedalas“, – sako E. Žukauskaitė.

LRT bendradarbės Lisabonoje teigimu, paskui nulėkusį nuo kelio autobusą važiavo kitas autobusas, kuriame keliavo žuvusiųjų artimieji.

„Paskui nulėkusį nuo kelio autobusą važiavo antras autobusas, nes vokiečių turistai išvažiavo iš viešbučio ir jie visi kartu vyko į vakarienę. Pusė viešbučio turistų sutilpo į pirmąjį autobusą, o kiti važiavo antruoju. Antrajam nieko nenutiko. Čia turėjo būti kitos priežastys, dėl ko taip atsitiko, nes antras autobusas saugiai pravažiavo. Antrajame autobuse važiavo pirmojo autobuso keleivių artimieji, kurie matė tai, kas įvyko, ir susidūrė su tuo. Nulėkusio nuo kelio autobuso vairuotojas neišsuko pirmojo posūkio ir nuskriejo nuo šlaito. Dabar svarstoma, ar tas šlaitas neturėjo turėti apsaugos, tačiau nėra aišku, ar tai būtų sulaikę autobusą“, – LRT RADIJUI sako E. Žukauskaitė.

Ji teigia, kad informacija dar yra tikslinama ir pateikiama ribotai, prašant gerbti aukas ir jų artimųjų privatų gyvenimą.

Portugalijos Madeiros saloje autobusui nulėkus nuo kelio trečiadienį žuvo 29 vokiečių turistai. Nurodoma, kad dauguma žuvusiųjų buvo vyresnio amžiaus – įžengę į penktą ir šeštą dešimtį. Autobusu iš viso važiavo 55 keleiviai. Madeiras paskelbė trijų dienų gedulą.