Pasaulyje

2019.04.18 14:40

Portugalijos pareigūnai stengiasi identifikuoti autobuso avarijoje žuvusius žmones

BNS2019.04.18 14:40

Portugalijos Madeiros salos pareigūnai ketvirtadienį stengiasi nustatyti 29 per autobuso avariją žuvusių žmonių tapatybę.

Dar 28 žmonės per avariją buvo sužeisti. Ekskursijų autobusu važiavo 55 žmonės, tarp jų daug vokiečių turistų.

Autobusas trečiadienį vakare posūkyje į rytus nuo salos sostinės Funšalio nulėkė nuo kelio ir nusirito stačiu šlaitu. Avarijos metu dar buvo šviesu, oras buvo geras.

Pasak pareigūnų, avarijos priežastys tiriamos, autobusas bus patikrintas dėl galimų techninių problemų.

Portugalų pareigūnai dar nenustatė aukų vardų ir pilietybės, ir sakė vis dar renkantys informaciją.

Autobusu važiavo vokiečių turistai, vairuotojas portugalas ir gidas. Manoma, kad tarp žuvusiųjų taip pat yra šalikelėje buvusių žmonių.

Funšalio ligoninės vadovė Tomasia Alves sakė, kad pareigūnai aukų sąrašą tikisi turėti iki šeštadienio. Pasak jos, aukų amžius yra maždaug nuo 40 iki 60 metų, vaikų tarp žuvusiųjų nėra.

Iš avarijos vietos į morgą buvo nuvežti 28 žmonės, o dar vienas žmogus vėliau mirė ligoninėje, nurodė T. Alves.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas sakė, kad jį „labai sukrėtė ši tragiška autobuso avarija“.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo ruožtu ketvirtadienį pareiškė, kad ją „nuliūdino ir šokiravo“ Madeiroje įvykusi autobuso avarija.

Savo pranešime kanclerė išreiškė „nuoširdžią užuojautą visoms šeimoms, praradusioms savo artimuosius per šią tragediją“.

Gelbėtojai ketvirtadienį prieš aušrą dviem kranais iš avarijos vietos kėlė ant šono gulėjusį autobusą iš dalies nuplėštu stogu, pranešė vietos žiniasklaida.

Namo, kuris tikriausiai sustabdė besiritantį autobusą, siena buvo įlaužta. Žole apaugusiame šlaite, nuo kurio atsiveria vaizdas į Atlanto vandenyną, mėtėsi autobuso dalys, sėdynės, žmonių drabužiai.

Pranešama, kad turistai gyveno netoliese esančiame viešbutyje „Quinta Splendida“, įrengtame XIX amžiaus dvare.

Prie Šiaurės Vakarų Afrikos krantų esanti Madeira dėl švelnaus klimato ir kalvoto kraštovaizdžio yra populiari europiečių atostogų vieta.

Saloje dirbanti vokiečių pastorė gyrė medikus, kurie rūpinosi sužeistaisiais.

Ilse Everlien Berardo vokiečių transliuotojui „n-tv“ ketvirtadienį sakė, kad išgyvenusieji, su kuriais ji kalbėjosi, yra „ištikti šoko“.

Pasak jos, Madeiros pareigūnai „tuojau pat ėmė ieškoti saloje vokiškai kalbančių žmonių“.

„Nors gydytojai ir slaugytojai jaudinamai rūpinosi sužeistaisiais, visuomet svarbu girdėti gimtąją kalbą ir sulaukti kelių dėmesio žodžių“, – sakė I. Everlien Berardo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt