Pasaulyje

2019.04.18 14:34

Populistai ir kraštutiniai dešinieji per Europos rinkimus tikisi gauti daugiau vietų

BNS 2019.04.18 14:34

Europos Parlamentas prognozuoja, kad nacionalistų, populistų ir antiimigracinės grupės reikšmingai sustiprins savo pozicijas per gegužės 23–26 dienomis įvyksiančius Europos Sąjungos rinkimus, bet mano, kad pagrindinės srovės partijos išlaikys EP kontrolę.

Ketvirtadienį paskelbtos prognozės rodytų, kad centro dešinės Europos liaudies partija (EPP) išliks didžiausia grupė ir turės 180 vietų 751 vietos Europos Parlamente. Tai būtų 37 vietomis mažiau nei dabar. Centro kairės socialistų ir demokratų bloko ALDE turimų vietų skaičius turėtų sumažėti nuo 186 iki 149.

Tautų ir laisvės Europos frakcija, kuriai priklauso dešiniojo sparno ir kraštutinių dešiniųjų partijos, tokios kaip Italijos „Šiaurės lyga“ (Lega Nord), Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija (UKIP) ir Prancūzijos „Nacionalinis sambūris“ (RN), turbūt turės 62 vietas. Dabar ši frakcija turi 37 vietas.

Prie „kitų“ priskiriamos naujos partijos, tokios kaip buvusio UKIP vadovo Nigelo Farage`o įsteigta „Brexit“ partija, savo turimų vietų skaičių turėtų padidinti nuo 21 iki 62.

Tokie duomenys buvo gauti surinkus apklausų atskirose valstybėse rezultatus ir darant prielaidą, kad EP rinkimuose dalyvaus Didžioji Britanija.