Pasaulyje

2019.04.18 12:30

Rusija uždraudė eksportuoti naftą į Ukrainą

LRT.lt2019.04.18 12:30

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį paskelbė, kad šalyje įvedamas draudimas eksportuoti naftą ir anglis į kaimyninę Ukrainą, praneša „Meduza“.

„Reaguojant į nedraugiškus Ukrainos veiksmus, Rusijos valdžia įveda draudimus įvežti į šią šalį kai kuriuos produktus“, – pareiškė D. Medvedevas.

Pasak Rusijos premjero, eksporto draudimas apims gamybinės ir lengvosios pramonės bei metalurgijos sektorius. 2018 metais gaminių, susijusių su šiomis sritimis, eksportas iš Rusijos į Ukrainą sudarė beveik 250 mln. rublių (3,5 mln. eurų), rašo „Meduza“.

Šis žingsnis yra Rusijos reakcija į balandžio 10 dieną Ukrainos valdžios priimtą sprendimą išplėsti prekybos sankcijas taikomas Rusijai.

Rusijos valdžios kontroliuojama naujienų agentūra „Interfax“ praneša, kad nuo birželio 1-osios bus apribotas anglių tiekimas iš Ukrainos į Rusiją.

Šiandien Ukraina draudžia į šalį iš Rusijos importuoti žuvį, mėsą, pieną, sūrį, kepinius, arbatą, kavą, rūkalus bei kitus produktus.

Anksčiau Rusija į Ukrainos importo suvaržymus reagavo uždrausdama iš kaimynės įvežti drabužius, pieną, mėsą, daržoves, vaisius, riešutus, žuvį, kitus maisto produktus, chemines medžiagas bei padidino importo akcizus leistinoms prekėms.