Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.18 12:30

Rusija uždraudė eksportuoti naftą į Ukrainą

LRT.lt 2019.04.18 12:30

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį paskelbė, kad šalyje įvedamas draudimas eksportuoti naftą ir anglis į kaimyninę Ukrainą, praneša „Meduza“.

„Reaguojant į nedraugiškus Ukrainos veiksmus, Rusijos valdžia įveda draudimus įvežti į šią šalį kai kuriuos produktus“, – pareiškė D. Medvedevas.

Pasak Rusijos premjero, eksporto draudimas apims gamybinės ir lengvosios pramonės bei metalurgijos sektorius. 2018 metais gaminių, susijusių su šiomis sritimis, eksportas iš Rusijos į Ukrainą sudarė beveik 250 mln. rublių (3,5 mln. eurų), rašo „Meduza“.

Šis žingsnis yra Rusijos reakcija į balandžio 10 dieną Ukrainos valdžios priimtą sprendimą išplėsti prekybos sankcijas taikomas Rusijai.

Rusijos valdžios kontroliuojama naujienų agentūra „Interfax“ praneša, kad nuo birželio 1-osios bus apribotas anglių tiekimas iš Ukrainos į Rusiją.

Šiandien Ukraina draudžia į šalį iš Rusijos importuoti žuvį, mėsą, pieną, sūrį, kepinius, arbatą, kavą, rūkalus bei kitus produktus.

Anksčiau Rusija į Ukrainos importo suvaržymus reagavo uždrausdama iš kaimynės įvežti drabužius, pieną, mėsą, daržoves, vaisius, riešutus, žuvį, kitus maisto produktus, chemines medžiagas bei padidino importo akcizus leistinoms prekėms. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi