Pasaulyje

2019.04.18 12:34

Londone ketvirtą dieną iš eilės vyksta protestai prieš klimato kaitą

ELTA2019.04.18 12:34

Didžiosios Britanijos sostinėje Londone ketvirtadienį prasidėjo ketvirtoji iš eilės protestų prieš klimato kaitą diena. Demonstrantai toliau blokavo kelius ir trukdė eismui.

Per šios savaitės protestus Londone iš viso suimta 340 demonstrantų, tačiau jie nežada sustoti protestuoti. Didžioji dalis žmonių suimti dėl viešosios tvarkos pažeidimų. 

Protestai, sutrikdę gyvenimą kai kuriose sostinės Londono centro dalyse, prasidėjo dar pirmadienį. Demonstrantai pirmadienį užblokavo Londono centre esantį Vaterlo tiltą ir užtvėrė gatvių sankryžas. Demonstracijos apėmė Parlamento aikštę, Vaterlo tiltą, Oksfordo žiedo metro stotį ir kitas svarbias sostinės vietas. 

Kaip pranešama, trečiadienį elegantiškai apsirengę vyras ir moteris užsiropštė ant traukinio ir prisiklijavo prie traukinio vagono stogo. Kitas protestuotojas prilipino savo ranką prie traukinio vagono lango. Pasak protestuotojų, jie siekia, kad „žmonija sustotų ir išsamiai apsvarstytų, kokią žalą padarėme ir darome gyvybei Žemėje“.

Protestus organizavo aktyvistų grupė „Extinction Rebellion“, kurią pernai Didžiojoje Britanijoje įkūrė akademikai. Ji tapo vienu iš sparčiausiai pasaulyje augančių aplinkosaugos judėjimų. Pasak „Extinction Rebellion“, „mūsų lyderiai mus apvylė, todėl metas maištauti“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt