Pasaulyje

2019.04.18 12:18

Merkel „nuliūdino ir šokiravo“ 29 vokiečių gyvybių pareikalavusi avarija Madeiroje

BNS 2019.04.18 12:18

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pareiškė, kad ją „nuliūdino ir šokiravo“ Portugalijos Madeiros saloje įvykusi autobuso avarija, per kurią žuvo 29 vokiečių turistai.

Savo pranešime kanclerė išreiškė „nuoširdžią užuojautą visoms šeimoms, praradusioms savo artimuosius per šią tragediją“.

Madeiros saloje autobusui nulėkus nuo kelio ir įsirėžus į namą trečiadienį žuvo 29 vokiečių turistai, dar 21 žmogus buvo sužeistas.

A. Merkel išreiškė viltį, kad sužeistieji ir jų artimieji pasveiks ir susidoros su psichologinėmis traumomis, bei padėkojo Portugalijos pagalbos tarnybų darbuotojams, „kurie dirbo sudėtingomis sąlygomis avarijos vietoje“.

Avarija įvyko 18 val. 30 min. vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku trečiadienį kurortiniame Kanisu rajone Madeiros pietryčiuose.

Autobusu važiavo apie 50 keleivių.

Regiono vyriausybės viceprezidentas Pedro Calado sakė, kad „per anksti“ spėlioti, dėl kokios priežasties įvyko avarija. Jis pridūrė, kad autobusas buvo penkerių metų senumo, ir su juo iki tol „viskas, regis, buvo gerai“.

Pareigūnai pradėjo tyrimą dėl nelaimės aplinkybių, Madeiros prokuratūros atstovai informavo portugalų naujienų agentūrą „Lusa“.