Pasaulyje

2019.04.18 10:49

Šiaurės Korėja apkaltino JAV valstybės sekretorių žlugdant derybas

BNS2019.04.18 10:49

Šiaurės Korėja ketvirtadienį pareikalavo nušalinti Mike`ą Pompeo nuo įstrigusių Pchenjano ir Vašingtono derybų branduoliniu klausimu, apkaltindama JAV valstybės sekretorių diskusijų žlugdymu.

„Bijau, kad jei Pompeo vėl užsiims derybomis, derybos vėl bus bjaurios ir... susipainios“, – sakė Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos Amerikos reikalų departamento generalinis direktorius Kwon Jong Gunas, kurį citavo oficialioji naujienų agentūra KCNA.

„Todėl net dialogo su JAV galimo atnaujinimo atveju aš noriu, kad mūsų dialogo kolega būtų ne Pompeo, o... (kitas) žmogus, atidesnis ir brandesnis bendraujant su mumis“, – pareiškė Kwon Jong Gunas.

Šie komentarai buvo paskelbti kelios valandos po Pchenjano pranešimo apie naujo taktinio ginklo su „galinga kovine galvute“ išbandymą. Tai buvo pirmas toks bandymas nuo to laiko, kai įstrigo derybos su Vašingtonu.

Bandymas žymi didelį įtampos padidėjimą kelios savaitės po Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimo, nutrūkusio nepasiekus jokio susitarimo.

Be to, Kwon Jong Gunas perspėjo, kad jei JAV „neatsikratys pagrindinės priežasties“, paskatinusios Šiaurės Korėją įsigyti branduolinių ginklų, „niekas negalės prognozuoti situacijos Korėjos pusiasalyje“.

Tačiau jis pridūrė, kad, „laimei“, Kim Jong Uno ir D. Trumpo santykiai nepaisant derybų aklavietės tebėra „geri kaip paprastai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt