Pasaulyje

2019.04.17 17:28

Amerikiečių pasiuntinys Šiaurės Korėjai nuvyko į Maskvą dėl lyderių susitikimo

BNS2019.04.17 17:28

JAV specialusis pasiuntinys Šiaurės Korėjai trečiadienį išvyko į Maskvą, pasirodžius pranešimams, kad kitą savaitę Rusijoje galbūt bus surengtas rusų prezidento Vladimiro Putino ir šiaurės korėjiečių lyderio Kim Jong Uno susitikimas.

Valstybės departamentas paskelbė, kad trečiadienį ir ketvirtadienį Maskvoje lankysis pasiuntinys Stephenas Biegunas, ketinantis „susitikti su Rusijos pareigūnais ir aptarti pastangas paspartinti galutinį, visiškai įrodomą Šiaurės Korėjos denuklearizaciją“.

Šis vizitas surengtas Rusijos, Pietų Korėjos ir Japonijos žiniasklaida pranešus, kad Kim Jong Unas ir V. Putinas artimiausiu metu galbūt dalyvaus savo pirmajame aukščiausio lygio susitikime Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.

Cituodamas diplomatinius šaltinius Rusijos laikraštis „Izvestija“ trečiadienį pranešė, jog toks susitikimas vyks Vladivostoke, o vėliau Rusijos lyderis turėtų išvykti į Kiniją, kur balandžio 26–27 dienomis dalyvaus kitame viršūnių susitikime.

Vienas iš šaltinių visgi įspėjo, kad šie planai gali pasikeisti, kadangi Kim Jong Unas yra „impulsyvus asmuo“.

Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ šią savaitę citavo Seulo diplomatų pareiškimus, kad Rusijoje išties rengiamas viršūnių susitikimas.

Trečiadienį „Yonhap“ pranešė, kad Šiaurės Korėjos vežėjas „Air Koryo“ kitą antradienį suplanavo specialų skrydį į Vladivostoką.

Tuo metu Japonijos naujų agentūra „Jiji Press“, remdami diplomatiniu šaltiniu Rusijoje, informavo esanti „99 proc.“ užtikrinta, kad V. Putinas ir Kim Jong Unas kitą trečiadienį susitiks Vladivostoke.

Anksčiau šią savaitę paprašytas pakomentuoti pranešimus apie susitikimą Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas patvirtino, kad jis „rengiamas“, bet neatskleidė galimos datos ar vietos.

Rusija norėtų vaidinti svarbesnį vaidmenį tarptautinėse derybose dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos. Tęsiant šį dialogą Kim Jong Unas per pastaruosius dvejus metus buvo dukart susitikęs su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.