Pasaulyje

2019.04.17 16:17

Didysis penktadienis: Porošenka su Zelenskiu susitarė susitikti debatuose stadione

BNS 2019.04.17 16:17

Kandidatai į Ukrainos prezidentus komikas Volodymyras Zelenskis ir dabartinis prezidentas Petro Porošenka trečiadienį pagaliau susitarė surengti debatus, užbaigsiančius jų rinkimų kampaniją.

Abiejų kandidatų atstovai žiniasklaidai patvirtino, kad lemiamam antrajam sekmadienio rinkimų etapui besiruošiantys kandidatai susitarė dėl debatų penktadienio popietę 70 tūkst. vietų turinčiame stadione.

P. Porošenko jau kvietė savo varžovą į debatus praėjusį sekmadienį, bet V. Zelenskis nepasirodė ir perrinkimo siekiančiam prezidentui teko surengti „vieno žmogaus“ debatus šalia tuščios pakylos prie Kijevo olimpinio stadiono. 

Remiantis naujausios visuomenės apklausos rezultatais, V. Zelenskį remia 72 proc., o P. Porošenką – 25 proc. rinkėjų, todėl šis renginys galėtų būti paskutinė dabartinio prezidento galimybė padidinti savo populiarumą.

V. Zelenskis – 41 metų aktorius, išgarsėjęs šalyje atlikdamas prezidento vaidmenį viename televizijos šou – iki šių metų pradžios, kai pranešė apie savo dalyvavimą rinkimuose, neturėjo politinės patirties.

Trečiadienį jo komanda jau reklamavo organizuojamus debatus socialiniuose tinkluose, ragindama visuomenę „tapti į Ukrainos istoriją pateksiančio įvykio liudininkais“.

V. Zelenskio komanda žada „didžiausio masto“ tokio pobūdžio renginį šalyje.

Anksčiau šį mėnesį abu kandidatai atliko kraujo tyrimus, V. Zelenskiui iškėlus sąlygą, kad abu kandidatai turi gauti medikų pažymą, jog nepiktnaudžiauja alkoholiu ar narkotikais.

53 metų P. Porošenka seniai ragina savo varžovą susirungti debatuose, o viena Ukrainos žiniasklaidos grupė pareikalavo, kad V. Zelenskis surengtų spaudos koferenciją ir atsakytų į jos klausimus.

Tačiau aktorius vengia tiesioginio bendravimo su žiniasklaida ir kampanijos renginių, bendravimui su rinkėjais pasirinkdamas kitus kanalus – socialinius tinklus ir satyrinius šou.

Pasak aktoriaus kritikų, Ukrainos elektoratas nežino, kaip neišbandytas V. Zelenskis elgsis valdžioje.

Tačiau jo šalininkai tvirtina, kad tik naujas žmogus pajėgs kovoti su Ukrainoje įsišaknijusia korupcija,  išjudinti šalies ekonomiką ir galbūt imtis Rusijos remiamo separatistinio konflikto šalies rytuose.