Pasaulyje

2019.04.16 22:00

Paryžiaus katedrai per dieną suaukotų pinigų skaičius viršijo 700 milijonų

LRT.lt2019.04.16 22:00

Trys turtingiausios Prancūzijos šeimos skuba gelbėti valstybės simbolį – Švč. Dievo Motinos katedrą – ir prisidėjo prie aukų rinkimo katedros atstatymui. Dabar yra suaukota daugiau nei 700 milijonų dolerių, rašo CNN.

Milijardieriai kuriems priklauso tokios gigantės kaip LVMH grupė, „Kering“ ir „L`Oreal“ antradienį paaukoji 500 milijonų eurų (565 milijonus dolerių) po to, kai didžiulis gaisras suniokojo žymiąją Paryžiaus katedrą. Toks žingsnis paskatino ir kitus asmenis aukoti šiam tikslui.

LVMH ir jo generalinis direktorius Bernardas Arnaultas pažadėjo prisidėti prie aukojimo 200 milijonų eurų (226 mln dolerių). Prie šios sumos prisidėjo ir Bettencourto Meyers šeima, kuri valdo kosmetikos milžinę „L`Oreal“.

Pinaultų šeima, kuri valdo prabangos prekių konglomeratą „Kering“ pažadėjo paaukoti 100 mln eurų (113 mln dolerių).

Trys žymios Prancūzijos šeimos pažadino patriotizmą ir kultūrinį identitetą.

Kitos Prancūzijos kompanijos taip pat išrašė didelius čekius: naftos ir dujų kompanija „Total“ pažadėjo paaukoti 100 mln. eurų, o technologijų kompanija „Camgemini“ paaukos milijoną eurų.

Sudėjus visas aukas iš kitų įmonių, tokių kaip Prancūzijos bankas, verslo ir turtingų asmenų aukos jau viršijo 700 mln dolerių.

LVMH, kuri valdo „Louid Vuitton“, „Christian Dior“ ar „Gicenchy“, savo išplatintame pranešime sako, kad jų auka rodo solidarumą su visa tauta nacionalinės tragedijos metu.

Jie įvardijo katedrą kaip prancūzų vieningumo ir šaknų simbolį. B. Arnaultas – trečias milijardierių sąraše, pasak „Bloomber“ milijardierių indekso. Jo turtas vertinamas 90,4 milijardais eurų, o tai yra daugiau nei „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo turimo turto vertė.

Be to, kad valdo žymius mados namus, LVMH valdo žymius alkoholio pramonės ženklus.

Panorama. Paryžiaus katedrai atstatyti jau suaukota daugiau kaip 500 mln. eurų