Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.16 13:27

Kunigas iš liepsnojančios Paryžiaus katedros išgelbėjo Švč. Sakramentą ir svarbią relikviją

LRT.lt 2019.04.16 13:27

Prancūzijos ugniagesių kapelionas Jean-Marcas Fournier iš degančios Paryžiaus Dievo Motinos katedros išgelbėjo Švč. Sakramentą ir Erškėčių vainiko relikviją. Kunigas įbėgo į liepsnojančią bažnyčią ir išnešė šias vertybes, praneša „Skynews“.

Buvo baiminamasi, kad šių vertybių išsaugoti pirmadienio vakarą kilusiame gaisre nepavyks. „Tėvas Fournier yra didvyris. Jis nerodė jokios baimės ir katedros viduje ėjo tiesiai prie vertybių, kad jas išgelbėtų. Kasdien jis susiduria su gyvenimu bei mirtimi ir nerodo jokios baimės “, – žurnalistams sakė vienas iš įvykio vietoje dirbančių tarnybų atstovų.

Tai ne pirmas kartas, kai kunigas J-M. Fournier suskumba į pagalbą Paryžiaus žmonėms per juos ištikusias nelaimes.

Kaip praneša „Skynews“, M. Fournier įėjo į „Bataclan“ teatrą 2015 metų lapkričio 13 dieną, kai per teroristinį išpuolį čia buvo nužudyti 89 žmonės. Dvasininkas meldėsi prie mirusiųjų palaikų ir guodė per ataką nukentėjusius žmones bei artimuosius praradusius paryžiečius.

Laikoma, jog Erškėčių vainiko relikvija, Paryžiaus Dievo Motinos katedroje saugoma nuo XIV a., yra dalis vainiko, kuris buvo uždėtas ant Jėzaus Kristaus galvos jo nukryžiavimo metu.

Šis objektas yra įdėtas į auksu puoštą dėklą ir buvo saugomas katedros lobyne.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi