Pasaulyje

2019.04.16 11:15

Paryžiaus prokuroras: gaisras Dievo Motinos katedroje – nelaimingas atsitikimas, o ne padegimas

BNS, LRT.lt 2019.04.16 11:15

Didžiulis gaisras, nuniokojęs Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedrą jau užgesintas, antradienio rytą pranešė Prancūzijos sostinės ugniagesių brigada, apie 15 valandų kovojusi su liepsnomis. Pasak tyrėjų, gaisras yra laikomas nelaimingu atsitiktinumu, o ne padegimu.

„Visas gaisras užgesintas. Dabar vyksta tyrimas“, – žurnalistams sakė ugniagesių atstovas Gabrielis Plus. Jis pridūrė, kad liepsnos „labai greitai“ išplito ant medinio žymiosios katedros stogo.

Bendraudamas su reporteriais, susirinkusiais prie Paryžiaus centre esančios katedros, G. Plus pranešė, kad ryte ugniagesiai sutelkė pastangas į dviejų didžiulių varpinių apsaugą nuo liepsnų.

„Buvo imtasi tokių veiksmų“, – patvirtino pareigūnas.

G. Plus pridūrė, kad dabar svarbiausia yra įvertinti statinio būklę ir užgesinti likusias rusenančių anglių krūvas. Pasak jo, įvykio vietoje visą dieną budės apie 100 ugniagesių.

Nelaimingas atsitikimas

Kiek vėliau Paryžiaus prokuroras antradienį pareiškė, kad pareigūnai didžiulį gaisrą laiko nelaimingu atsitikimu, o ne padegimu.

„Niekas nerodo, kad tai buvo tyčinis veiksmas“, – bendraudamas su reporteriais, susirinkusiais prie Paryžiaus centre esančios katedros, pareiškė prokuroras Remy Heitzas. Jis pridūrė, kad pareigūnai apklausia darbininkus, dirbusius pastate.

Pastaruoju metu Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje buvo vykdomas 6 mln. eurų vertės smailės renovacijos projektas.

LRT.lt primena, kad pirmadienį apie 18 val. 50 min. vietos laiku liepsnoms apėmus pastato stogą į padangę kilo didžiulis pilkų dūmų stulpas. Po poros valandų ugnis apėmė ir vieną iš dviejų didžiųjų bokštų. Gaisras įsiplieskė prasidėjus Didžiajai savaitei, kai pasaulio katalikai ruošiasi švęsti Velykas.