Pasaulyje

2019.04.16 10:19

Rusijos visuomenės apklausa: dauguma gyventojų Staliną vertina teigiamai

ELTA2019.04.16 10:19

Vis daugiau Rusijos gyventojų jaučia pagarbą Josifui Stalinui ir mano, kad jis atliko teigiamą vaidmenį stiprinant šalį. Tokią išvadą leidžia daryti Levados centro surengtos apklausos rezultatai, kuriuos antradienį paskelbė „Interfax“.

Tyrimo duomenimis, Staliną palankiai vertina 51 proc. rusų. Tai – maksimalus rodiklis per pastaruosius 20 metų. Iš jų 4 proc. „visų tautų vado“ įvaizdis kelia susižavėjimą, 41 proc. – pagarbą, o dar 6 proc. – simpatiją. Stalinui abejingi buvo 26 proc. respondentų. Jo nekenčia ir iki šiol bijo 8 proc. Rusijos gyventojų.

Sociologinis tyrimas parodė, kad šiuo metu daugiau kaip du trečdaliai rusų (70 proc.) yra įsitikinę, jog Stalinas suvaidino teigiamą vaidmenį šalies gyvenime. 18 proc. apklaustųjų mano, kad jo vaidmuo buvo „tik teigiamas“. Tai irgi aukščiausias per du pastaruosius dešimtmečius rusų požiūrio į Stalino veiklą rodiklis.

19 proc. Rusijos piliečių nuomonė apie Stalino vaidmenį šalies istorijoje yra neigiama.

Sociologų duomenimis, skaičius rusų, laikančių pateisinamomis SSRS žmonių aukas valdant Stalinui, viršijo skaičių tų, kurie mano, kad patirtoms aukoms nėra pateisinimo (46 proc. ir 45 proc.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt