Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.16 05:30

Paryžiuje gyvenanti lietuvė: per langą pamačiau, kaip dega katedra

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.04.16 05:30

Prancūzijoje gyvenanti žurnalistė Ieva Balsiūnaitė portalui LRT.lt teigė, kad jos namai svetur yra vos 10 minučių atstumu nuo Dievo Motinos katedros, o pastarosios gaisrą pirmadienį ji pastebėjo tiesiog per savo kambario langą.

„Buvo vakaras, apie 19 val. Pažiūrėjau per langą ir pamačiau, kad dega katedra. Tuomet į balkonus pradėjo eiti kaimynai“, – sako Ieva.

Lietuvė teigė, kad pamačius, kaip liepsnos pasiglemžė katedrą, iškart nuėjo arčiau įvykio vietos. 

„Prie pat katedros teritorija buvo uždaryta, tačiau priėjau prie „Saint–Michel“ fontano. Gatvėse buvo tūkstančiai žmonių. Jie plūdo iš skirtingų Paryžiau vietų. Praleidau apie valandą gatvėje su kitais. Visi stovėjo tyloje. O kai ties šiauriniu bokštu pasirodė ugnis, prasidėjo labai daug emocijų“, – LRT.lt komentavo įvykį savo akimis mačiusi lietuvė.

Anot jos, dauguma aplinkui stovėjusių žmonių verkė, o kiti net pradėjo giedoti giesmes.

„Vaizdas ir nuotaika buvo labai liūdna. Žmonės gieda gatvėse, jaučiasi rimtis ir liūdesys“. 

Ieva teigė, kad iš solidarumo vakare Paryžiuje ėmė skambėti kitų mieste esančių bažnyčių varpai.

„Tai Prancūzijos tautos simbolis, o Emmanuelis Macronas pasakė, kad jausmas toks, lyg dega dalelė mūsų“, – komentavo ji. 

Ieva priduria, kad dar sekmadienio vakarą lankėsi katedroje, kadangi joje buvo švenčiamas Verbų sekmadienis. 

„Žmonės ėmė šventintas verbų šakeles namo, buvo pakili nuotaika. Tai buvo Prancūzijos širdis, dėl to žmonės taip ir liūdi“, – teigė lietuvė.

Ugniagesiai gaisrą suvaldė

Didžiulis gaisras, nuniokojęs Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedrą yra suvaldytas, ankstų antradienį pranešė Prancūzijos sostinės ugniagesių brigada, ištisas valandas kovojusi su liepsnomis.

„Gaisras visiškai suvaldytas. Jis iš dalies užgesintas, bet dar yra pavienių liepsnų, (kurias reikia) užgesinti“, – sakė ugniagesių atstovas pulkininkas leitenantas Gabrielis Plus.

LRT.lt, kad pragaistingas istoriniam pastatui gaisras kilo pirmadienio vakarą liepsnoms apėmus pastato stogą į padangę kilo didžiulis pilkų dūmų stulpas. Apstulbę paryžiečiai ir turistai stebėjo besivystančią tragediją apimti siaubo.

Poros valandų ugnis apėmė ir vieną iš dviejų didžiųjų bokštų.

Gaisras įsiplieskė prasidėjus Didžiajai savaitei, kai pasaulio katalikai ruošiasi švęsti Velykas.

Nelaimės priežastis kol kas nėra patvirtinta, bet katedroje pastaruoju metu buvo vykdomi didelio masto renovacijos darbai, turintys padėti apie 850 metų senumo gotikos šedevrui atlaikyti laiko metamus iššūkius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi