Pasaulyje

2019.04.15 22:52

Iš arti Paryžiaus katedros gaisrą mačiusi lietuvė: tai masinis gedulas mieste

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2019.04.15 22:52

Pirmadienio vakarą visa Prancūzija buvo sukrėsta ir šokiruota – kilęs didžiulis gaisras paryžiečių akyse naikina garsiąją Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedrą

Paskutinėmis žiniomis, įgriuvo pastato smailė ir didėja nuogąstavimai dėl šimtmečių senumo pastato bei joje esančių neįkainojamų meno vertybių likimo.

Šiuo metu Paryžiuje viešinti lietuvė Danielė Zavadskytė LRT.lt sakė, kad vos pasklidus žiniai apie gaisrą, kuris niokoja istorinę miesto katedrą, susirinko minios žmonių, visi jie šokiruoti.

„Galiu pasakyti, kad susirinkęs visas Paryžius, minios žmonių“, – trumpai situaciją apibūdino įvykius iš arti mačiusi lietuvė.

Anot jos, gyventojai su baime akyse stebi, kaip liepsnos apima bene visą pastatą, nuogąstaujama, kaip ir kada pavyks suvaldyti ugnį.

„Žmonės šokiruoti, tai masinis gedulas mieste“, – LRT.lt teigė lietuvė.

Pasak pašnekovės, žmonės iki šiol spėlioja, kodėl kilo gaisras. Anot lietuvės, vietiniai kalba, kad gaisras galėjo kilti dėl žymiausioje šalies katedroje vykusių renovacijos darbų, apie tai užsienio žiniasklaidoje užsimena ir ekspertai.

LRT.lt pasiteiravus, kokia situacija stebint įvykius iš arti, Danielė pabrėžė, kad, panašu, jog liepsnų greitai suvaldyti gali ir nepavykti, ugnis stipriai įsisiautėjusi.

Paryžiuje esančios lietuvės teigimu, baiminamasi, kad ugnis gali sunaikinti didžiąją dalį katedros.

„Didžioji dalis katedros yra medinė, tad liepsna ją itin stipriai niokoja, tikimasi, kad bent akmeninis karkasas išliks“, – LRT.lt pasakojo įvykio liudininkė.

LRT.lt primena, kad apie 18 val. 50 min. vietos laiku liepsnoms apėmus pastato stogą į padangę kilo didžiulis pilkų dūmų stulpas. Po poros valandų ugnis apėmė ir vieną iš dviejų didžiųjų bokštų. Gaisras įsiplieskė prasidėjus Didžiajai savaitei, kai pasaulio katalikai ruošiasi švęsti Velykas.

Nelaimės priežastis kol kas nėra patvirtinta, bet katedroje pastaruoju metu buvo vykdomi didelio masto renovacijos darbai, turintys padėti apie 850 metų senumo gotikos šedevrui atlaikyti laiko metamus iššūkius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.