Pasaulyje

2019.04.15 19:54

JAV teisingumo departamentas ketvirtadienį turėtų paskelbti ataskaitą dėl Rusijos kišimosi

BNS 2019.04.15 19:54

JAV teisingumo departamentas ketvirtadienį ryte turėtų paskelbti redaguotą specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrimo ataskaitos versiją, pirmadienį paskelbė tarnybos atstovė.

Redaguota ataskaita dėl numanomo Rusijos kišimosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus bus nusiųsta Kongresui ir paskelbta visuomenei, sakė Kerri Kupec (Keri Kjupek).

R. Muelleris praėjusio mėnesio pabaigoje oficialiai užbaigė savo tyrimą ir generaliniam prokurorui Williamui Barrui (Viljamui Barui) pateikė konfidencialią kone 400 puslapių ataskaitą. W. Barras tuomet nusiuntė Kongresui keturių puslapių laišką, kuriame išdėstė specialiojo prokuroro „pagrindines išvadas“.

Savo laiške W. Barras rašė, jog tyrėjai nerado įrodymų, kad Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) rinkimų štabas buvo „susimokęs arba koordinavo veiksmus“ su Rusijos vyriausybe, siekdamas paveikti rinkimus.

Tačiau R. Muelleris nepateikė išvados, ar D. Trumpas nusikalstamu būdu trukdė tyrimui dėl Rusijos kišimosi. Vietoje jos specialusis prokuroras pateikė abiejų šio klausimo aspektų įrodymus. W. Barras nurodė nemanantis, kad pakanka įrodymų patvirtinti D. Trumpo trukdymą teisingumui.

Demokratai kėlė klausimus dėl to, kaip W. Barras galėjo taip greitai parengti R. Muellerio ataskaitos santrauką, ir įtarė, kad ji galėjo būti parašyta prezidentui palankiu būdu.

Kelias pastarąsias savaites Teisingumo departamento pareigūnų grupelė iš ataskaitos, be kitų dalykų, braukė didžiosios žiuri informaciją ir detales, susijusias su dar nebaigtais tyrimais.