Pasaulyje

2019.04.15 15:18

Gidai ir leidėjai pasimetę: keičia žemėlapius, bet JK vėlina pasitraukimą iš ES

Jolanta Paškevičiūtė, Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.15 15:18

Įstrigus „Brexitui“, žemėlapių ir knygų apie Europos Sąjungą (ES) leidėjai bei suvenyrų gamintojai sutrikę. Viena Prancūzijos leidykla netrukus po referendumo išleido naujų žemėlapių, kuriuose Jungtinė Karalystė – jau ne Europos Sąjungos narė, bet Londonas vėlina pasitraukimą, todėl žemėlapių, kelionių gidų leidėjų bei ES suvenyrų gamintojų darbas virsta košmaru.

Visiškai pasimetę, taip sako leidyklos vadybininkas Anri. Jos sandėlyje Lando mieste kalnai laminuotų žemėlapių, kuriuose jau 27 Europos Sąjunga. Tiek narių liks po skyrybų su Didžiąja Britanija. Bet kada tai įvyks, kai atidėta jau antrą sykį, irgi nežinia.

„Darbus atnaujinsime, kai bus aiškiau dėl „Brexito“, – sako Henris Medoris, leidyklos vadybininkas.

Leidykla jau buvo išplatinusi apie 6 tūkst. žemėlapių, kuriuose Europos Sąjunga be Jungtinės Karlystės, bet sulaukė nepatenkintų klientų skundų. Vieni tvirtina, kad Jungtinei Karalystei jau ne vieta ES žemėlapyje, kiti mano priešingai – ji dar bloko narė.

Kai kurie laiškai buvo pikti, todėl leidykla išleido paaiškinimų, kas gi tas „Brexitas“. Britanijoje Oksfordo universiteto leidykla dar nesiėmė radikalių pataisymų, bet taip pat laukia didesnio aiškumo.

„Jeigu kitos šalys norėtų pasitraukti iš Europos Sąjungos, mums būtų galas. Sunkiau būtų viską vėl atkurti“, – sako H. Medoris.

Europos parlamento kioske parduodami suvenyrai, kuriuose apie Britaniją jau neužsimenama.

„Gavome naują dėlionę, kurioje 27 Es narės, o ne 28. Britanijos neliko. Kai kurių suvenyrų gamyba sustabdyta, ir nežinia, kada bus atnaujinta, Kita vertus, anksčiau parduodavome daugiau neutralių suvenyrų, dabar pirkėjai reikalauja prekių su užrašu „Myliu Europą“, „Jaučiuosi europietis“, – sako Tamara Goldstein, EP suverynų kiosko vadybininkė.

Bet kokiu atveju kitą dieną po „Brexito“, viskas, kas rodo Britaniją esant Europos Sąjungos dalimi, turi išnykti iš lentynų. Ilgainiui tai turėtų tapti kolekcininkų grobiu, nors kai kurie Londono ir Briuselio politikai vis dar tikisi, kad skyrybų nebus, ir viskas liks kaip buvę.

Plačiau – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt