Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.15 14:56

Danijos premjeras pasmerkė ultradešiniųjų surengtą demonstraciją imigrantų rajone

BNS 2019.04.15 14:56

Danijos ministras pirmininkas Larsas Lokke Rasmussenas pasmerkė šalies ultradešiniuosius aktyvistus po riaušes sukėlusio jų bandymo savaitgalį surengti demonstraciją viename imigrantų gyvenamame Kopenhagos rajone ir 23 asmenų suėmimo.

Ministras pirmininkas pasmerkė aktyvistų lyderio Rasmuso Paludano „beprasmes provokacijas“, kurių vienintelis tikslas – sėti nesantaiką.

„Atremkime jį argumentais, o ne smurtu“, – sekmadienį parašė L. L. Rasmussenas savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

R. Paludanui už rasistinius užgauliojimus teismas jau yra skyręs lygtinę bausmę. 

Kopenhagos policija pirmadienį pranešė suėmusi 23 asmenis po to, kai šeštadienio popietę R. Paludanas su  savo šalininkais pabandė surengti demonstraciją daugiausia imigrantų gyvenamame Niorebro rajone netoli miesto centro. 

Atsakomąjį protestą pradėję aktyvistai pradėjo svaidyti akmenis į demonstracijos organizatorių ir policijos pareigūnus, atvykusius jo apginti, o paskui –išlydėti. 

Kilę neramumai išplito į kitas miesto dalis, kur buvo deginami šiukšlių konteineriai ir dviračiai. Policijos pareigūnams teko panaudoti ašarines dujas. 

R. Paludanas yra prieš musulmonus nusiteikusios ultradešiniųjų partijos „Stram Kurs“ (Kieta linija) lyderis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi