Pasaulyje

2019.04.15 12:55

Jungtinės Karalystės premjerė tarsis su opozicija – tikisi rasti išeitį „Brexitui“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.15 12:55

Šią savaitę Didžiosios Britanijos vyriausybė atnaujins derybas su opozicine leiboristų partija, kaip išeiti iš „Brexito“ aklavietės.

Premjerė Theresa May, kuriai nepavyko įtikinti parlamento pritarti vyriausybės ir Briuselio susitarimui dėl „Brexito“ sąlygų, balandžio pradžioje buvo susitikusi su leiboristų lyderiu Jeremy Corbynu, po to vyko žemesnio lygio derybos, kuriose leiboristai reikalavo glaudesnių ryšių su Europos Sąjunga po išėjimo iš ES.

Pagrindinis klausimas – ar vyriausybė nusileis leiboristams dėl jų reikalavimo likti vieningoje ES muitų sąjungoje. Vyriausybės atstovai sako, kad kompromisams turi būti pasirengusios abi derybų šalys.

„Derybos netruks mėnesius, šią savaitę kalbėsime apie gamtosaugos standartus, darbininkų teisių užtikrinimą, Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos ryšius saugumo srityje. Tikiuosi, būsime pažengę, kai parlamentas susirinks po Velykų atostogų, to laukia visuomenė, to nori politikai“, – žurnalistams sakė Jungtinės Karalystės ministras be portfelio Davidas Lidingtonas.