Pasaulyje

2019.04.15 11:40

Galutinis sprendimas: ES šalys pritarė naujam autorių teisių įstatymui, bet cenzūros nežada

LRT.lt2019.04.15 11:40

Europos Sąjungos valstybės pirmadienį patvirtino naują direktyvą, kuri turėtų padės geriau ginti kūrinių autorių teises internete, praneša „DW“

Jau anksčiau Europos Parlamente patvirtintam įstatymų paketui pirmadienį pritarė 19 ES valstybių, 6 valstybės (Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Lenkija, Suomija ir Švedija) buvo prieš, dar 3 (Belgija, Estija ir Slovėnija) – susilaikė. 

Naujoji direktyva turi geriau užtikrinti internete talpinamų kūrinių autorių teises jų savininkams. Įstatymo skeptikai baiminosi, kad tokiu būdu internete bus cenzūruojamas tam tikras kūrinys – pavyzdžiui, vadinamųjų „memų“ naudojimas.

Tačiau įstatymo rengėjai aiškina, kad nuo šiol tokie interneto milžinai kaip „Youtube“, „Google“ ir „Facebook“ bus įpareigoti ginti čia patalpintų kūrinių autorių teises ir atlyginti jiems už darbų panaudojimą. Specialistai pabrėžia, kad bet kokios kalbos apie cenzūrą, „memų“ draudimą, yra nepagrįstos.

Direktyva taip pat užtikrins, kad naujienų kompanijoms bus geriau atlyginama už jų pagaminto turinio naudojimą interneto platformose ir socialiniuose tinkluose.

Taip pat skaitykite: Autorių teisės interneto gigantuose: vartotojai išsigando, kad uždraus „memus“, specialistai džiaugiasi geresne apsauga

Naująjį įstatymų paketą, kuriam pritarė EP ir ES narės, dabar kiekviena valstybė turės per 2 metus įvesti į savo nacionalinę teisę.

 

Naujausi

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius