Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.15 11:40

Galutinis sprendimas: ES šalys pritarė naujam autorių teisių įstatymui, bet cenzūros nežada

LRT.lt 2019.04.15 11:40

Europos Sąjungos valstybės pirmadienį patvirtino naują direktyvą, kuri turėtų padės geriau ginti kūrinių autorių teises internete, praneša „DW“

Jau anksčiau Europos Parlamente patvirtintam įstatymų paketui pirmadienį pritarė 19 ES valstybių, 6 valstybės (Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Lenkija, Suomija ir Švedija) buvo prieš, dar 3 (Belgija, Estija ir Slovėnija) – susilaikė. 

Naujoji direktyva turi geriau užtikrinti internete talpinamų kūrinių autorių teises jų savininkams. Įstatymo skeptikai baiminosi, kad tokiu būdu internete bus cenzūruojamas tam tikras kūrinys – pavyzdžiui, vadinamųjų „memų“ naudojimas.

Tačiau įstatymo rengėjai aiškina, kad nuo šiol tokie interneto milžinai kaip „Youtube“, „Google“ ir „Facebook“ bus įpareigoti ginti čia patalpintų kūrinių autorių teises ir atlyginti jiems už darbų panaudojimą. Specialistai pabrėžia, kad bet kokios kalbos apie cenzūrą, „memų“ draudimą, yra nepagrįstos.

Direktyva taip pat užtikrins, kad naujienų kompanijoms bus geriau atlyginama už jų pagaminto turinio naudojimą interneto platformose ir socialiniuose tinkluose.

Naująjį įstatymų paketą, kuriam pritarė EP ir ES narės, dabar kiekviena valstybė turės per 2 metus įvesti į savo nacionalinę teisę.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi