Pasaulyje

2019.04.15 11:55

Pompeo ragina Venesuelos prezidentą atsistatydinti ir įleisti humanitarinę pagalbą

ELTA2019.04.15 11:55

Sekmadienį užbaigdamas turą po Lotynų Amerikos šalis JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo paragino Venesuelos prezidentą Nicolasą Madurą leisti humanitarinei pagalbai patekti į šalį per Kolumbijos ir Venesuelos sieną, ir paragino patį prezidentą atsistatydinti.

Tuo pačiu M. Pompeo perdavė labai rimtą įspėjimą Kubai ir Rusijai dėl tolesnės paramos N. Madurui. Tokius raginimus ir įspėjimus M. Pompeo išsakė lankydamasis Kolumbijos pasienio miestelyje Kukutoje, esančiame prie sienos su Venesuela. 

Paskutinėje savo turo stotelėje – Kukutoje – lankydamasis JAV valstybės sekretorius pažadėjo, kad JAV toliau naudosis visomis politinėmis ir ekonominės priemonėmis, kad padėtų venesueliečiams. 

„Taikydami sankcijas, vizų atšaukimus ir kitas priemones, pasižadame užtikrinti, kad režimas ir visi jį remiantys būtų patraukti atsakomybėn už savo korupciją ir demokratijos suvaržymus“, – sakė M. Pompeo.

Vizito Kukutoje metu M. Pompeo taip pat kartu su Kolumbijos prezidentu Ivanu Duquė apsilankė migrantų centre. 

Daugiau kaip 50 šalių laiko N. Madurą neteisėtu Venesuelos prezidentu ir pripažįsta opozicijos lyderį Juaną Guaido teisėtu laikinuoju šalies vadovu. Šiuo metu Venesueloje tvyro didžiulė ekonominė ir politinė krizė, vyksta kova dėl valdžios tarp N. Maduro ir J. Guaido. 

Krizė šalyje suintensyvėjo, kai sausio 23 d. J. Guaido pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu, taip pradėdamas kovą dėl valdžios su N. Maduru. Prezidentas N. Maduras nesutinka trauktis iš posto, vasario 22 d. jis uždarė keturis pasienio tiltus, jungiančius Venesuelą ir Kukutą. 

Daugiau kaip 3 mln. venesueliečių – apie 10 proc. šalies populiacijos – dabar gyvena už krizę išgyvenančios Venesuelos ribų. Tačiau šalyje pasilikę gyventojai susiduria su maisto ir vaistų trūkumu bei pakartotiniais elektros energijos tiekimo sutrikimais.