Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.17 09:45

Alžyro saugumo pajėgos apsupo teroristus, paėmusius įkaitais daugiau kaip 40 užsieniečių

ELTA 2013.01.17 09:45

Ketvirtadienį auštant Alžyro saugumo pajėgos apsupo ir užblokavo teroristus, kurie dujų gavybos objekte Sacharoje paėmė įkaitais 41 užsienietį ir apie 150 vietinių darbuotojų. 

Ketvirtadienį auštant Alžyro saugumo pajėgos apsupo ir užblokavo teroristus, kurie dujų gavybos objekte Sacharoje paėmė įkaitais 41 užsienietį ir apie 150 vietinių darbuotojų.

Išpuolis buvo surengtas išvakarėse, kai autobusas su naktine pamaina važiavo iš telkinio į dujininkų gyvenamąjį miestelį Tiganturinėje, esantį už 40 kilometrų nuo In Amenaso gyvenvietės prie sienos su Libija.

Per autobuso užgrobimą žuvo du specialistai – britas ir alžyrietis, buvo sužeisti du Didžiosios Britanijos piliečiai ir norvegas. Kitais duomenimis, žuvo ir vienas prancūzas. Tarp įkaitų – septyni JAV piliečiai, taip pat prancūzai, britai ir vienas japonas. Kai kuriais duomenimis, įkaitais tapo ir Malaizijos pilietis bei filipinietis.

Dujas In Amenase išgauna bendra įmonė, kurią įsteigė Alžyro valstybinė monopolija „Sonatrach“, Didžiosios Britanijos kompanija „British Petroleum“ ir Norvegijos „Statoil“.

Teroristų, anksčiau nežinomos Alžyro islamistų grupuotės „Pasirašiusieji krauju“, atstovas pareiškė, kad penki įkaitai laikomi dujų gavybos objekte, o kiti – „svečių komplekse“. Jis informavo, kad pastatai, kur laikomi įkaitai, užminuoti ir kad užsieniečiai bus sunaikinti, jeigu prasidės šturmas.

Pasak kai kurių šaltinių, teroristai paleidžia įkaitais paimtus vietos gyventojus.

Alžyro pareigūnai pareiškė, kad šalies valdžia neketina vesti derybų su teroristais, kurie, be kita ko, reikalauja suteikti galimybę nekliudomai palikti Alžyrą kartu su įkaitais. Valdžios atstovų žiniomis, In Amenasą atakavo apie 20 žmonių. Tarp jų esama ekstremistų, kurie kariavo talibų pusėje Afganistane.

Iš pradžių teroristai pareiškė reikalaują atšaukti anksčiau Prancūzijai duotą leidimą naudoti Alžyro oro erdve skrydžiams į Malį, kur Prancūzijos kontingentas stojo į kovą su islamo smogikais, taip pat paleisti iš kalėjimų apie šimtą Alžyro musulmonų ekstremistų, nuteistų už ginkluotus antivyriausybinius išpuolius.

Stebėtojai pažymi, kad teroro aktas Alžyre dar labiau internacionalizuoja konfliktą Malyje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi