Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.16 20:00

B. Obama pateikė siūlymus, kaip griežtinti ginklų kontrolę

ELTA 2013.01.16 20:00

JAV prezidentas Barackas Obama paskelbė griežtesnės ginklų kontrolės pasiūlymus, praneša BBC. 

JAV prezidentas Barackas Obama paskelbė griežtesnės ginklų kontrolės pasiūlymus, praneša BBC.

B. Obama siūlo uždrausti karinio tipo pusiau automatinius ginklus ir didelės talpos šovinių dėtuves bei įvesti privalomą visų ginklų pirkėjų patikrinimą. Baltųjų rūmų atstovai jau kiek anksčiau išdėstė pagrindinius siūlymus: uždrausti karinio tipo automatinius ginklus, kokie buvo naudojami per kelis pastaruosius masinius šaudymus; uždrausti šautuvų dėtuves, kuriuose telpa daugiau nei 10 šovinių; uždrausti turėti ir pardavinėti šarvus pramušančias kulkas; sukurti naujus įstatymus dėl nelegalios ginklų prekybos; nebedrausti federalinei agentūrai vykdyti ginkluoto smurto tyrimus.

Radikaliausius pasiūlymus bus galima priimti tik jei jiems pritars Kongresas, ir Baltieji rūmai pripažįsta, kad iškovoti palaikymą bus nelengva. B. Obama taip pat pasirašė 23 priemones, kurių jis galėtų imtis be Kongreso pritarimo.

Dėl ginklų kontrolės buvo pradėta ypač aktyviai diskutuoti po praėjusį mėnesį vienoje Konektikuto mokykloje įvykusių žudynių. Niujorko valstija antradienį priėmė pirmąjį ginklų kontrolės įstatymą po šios nelaimės. Ginklų kontrolės šalininkai teigia, kad dabar Niujorke ginklų laikymą ir pardavimą reglamentuojantys įstatymai yra griežčiausi iš visų JAV valstijų. Niujorke labiau apribotas karinio tipo pusiau automatinių ginklų pardavimas, apribotas didelės talpos šautuvų dėtuvių naudojimas ir įvestos priemonės, padėsiančios užtikrinti, kad ginklų neįsigytų nestabilios psichikos asmenys. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi