Pasaulyje

2015.06.09 18:32

Dalase pareigūnui ginklu pagrasinus juodaodžiams paaugliams kilo protestai

BNS2015.06.09 18:32

Jungtinėse Valstijose viename Dalaso priemiesčių šimtai žmonių pirmadienio vakarą surengė demonstraciją prie baseino, kur savaitgalį baltaodis policijos pareigūnas prispaudė prie žemės juodaodę paauglę ir ginklu grasino jos draugams.

Jungtinėse Valstijose viename Dalaso priemiesčių šimtai žmonių pirmadienio vakarą surengė demonstraciją prie baseino, kur savaitgalį baltaodis policijos pareigūnas prispaudė prie žemės juodaodę paauglę ir ginklu grasino jos draugams.

Susirinkusieji nešė plakatus su tokiais užrašais kaip „Mano odos spalva nėra nusikaltimas“.

Kai kurie Makinio priemiesčio, kuriame Dalase gyvena daugiausiai baltaodžiai, aktyvistai kaltina 41 metų pareigūną Ericą Caseboltą rasizmu, incidento įrašui išplitus po visą šalį. Kiti ragina išsaugoti rimtį, kol išaiškės visos įvykio aplinkybės.

Pasak kaimynų, viena vietos bendruomenės gyventoja rezervavo baseiną vakarėliui, sakė Benetas Embry, savaitgalio incidento liudininkas ir juodaodžių klausomos radijo stoties įžymybė. Pasirodė maždaug 130 žmonių, daugiausia vaikų. Vienu metu keli vaikai peršoko per tvorą, kad patektų į vidų, ir pažeidė viešąją tvarką, kilo pora susirėmimų, sakė B. Embry.

„Ten buvo paauglių vakarėlis, kuris tapo nevaldomas“, – pasakojo liudininkas. Pasak policijos, kai kurie jaunuoliai nebuvo šio rajono gyventojai, todėl neturėjo leidimo būti prie baseino.

Vaizdo įraše, kurį padarė vienas paauglys, matyti, kaip maudymosi kostiumėliu apsirengusi mergina vis kartoja: „Paskambinkit mano mamai!“, kai E. Caseboltas prispaudžia ją prie žemės, prieš tai nukreipęs ginklą į kitus juodaodžius paauglius.

„Prispausk veidą!“ – sušuko jis merginai, aplinkui susispietus kitiems vakarėlio svečiams.

E. Caseboltas po šio įvykio buvo laikinai nušalintas nuo pareigų. Policijos departamentas paskelbė pranešimą, kuriame sakoma, kad vaizdo įrašas „kelia susirūpinimą“ ir dėl jo pradėtas tyrimas.

Mergina televizijai KDFW pasakojo, kad E. Caseboltas iš pradžių liepė jai eiti šalin, bet paskui parvertė ją ant žemės, „pagalvojęs, kad mes su juo šiurkščiai kalbame“.

„Jis mane sučiupo, užsuko ranką už nugaros, nugriovė ant žolės ir pešė už plaukų, – pasakojo 15-metė Dajerria Becton. – Aš jam šaukiau, kad nuo manęs nuliptų, nes man labai skaudėjo nugarą“.

„Suprantu, kaip jis jautėsi, kai visi buvo jį apspitę, – kalbėjo mergina. – Bet nemanau, kad jam reikėjo išsitraukti ginklą prieš 15-mečius“.

Incidentą įrašęs paauglys Brandonas Brooksas televizijai KDFW pasakojo, kad įtampą sukėlė vienos baltaodės moteris ir juodaodžio paauglio konfliktas. Pasak jo, moteris liepė paaugliui „grįžti į Aštunto kvartalo namus“, kuriuose apgyvendinamos mažas pajamas turinčios šeimos.

B. Brooksas sakė, kad pareigūnas buvo „įžūlus“, ir jis nusprendė, kad turi filmuoti, kai E. Caseboltas išsitraukė ginklą.

„Tada man vos neiššoko širdis. Bijojau, kad į ką nors šaus ir galbūt nušaus“, – sakė jis.

Makinio meras Brainas Loughmilleras sakė, kad miesto valdžios pareigūnai ketina susitikti su bendruomenės lyderiais.

„Mums tikrai reikia susipažinti su įvykiais kaip bendruomenei“, – sakė meras.

Pasak policijos, dauguma sulaikytų žmonių buvo paleisti, išskyrus vieną vyrą, kuris buvo sulaikytas už trukdymą policijos pareigūnui atlikti savo pareigą ir mėginimo išvengti suėmimo.