Pasaulyje

2019.04.14 18:04

Ministras: JK vyriausybė „Brexit“ derybas su leiboristai tęs kitą savaitę

BNS2019.04.14 18:04

Britanijos vyriausybė ateinančią savaitę tęs derybas su pagrindine opozicine leiboristų partija dėl būdo išeiti iš „Brexit“ aklavietės, sekmadienį pranešė ministras.

Ministrės pirmininkės Theresos May faktiniu pavaduotoju laikomas Davidas Lidingtonas sakė, kad norima užsitikrinti galimybę „kritiškai įvertinti“ bet kokią pažangą, kai parlamentas balandžio 23 dieną sugrįš prie darbų po velykinių atostogų.

„Esame sutarę dėl susitikimų tam tikrais klausimais programos ateinančiai savaitei, juose dalyvaus susiję ministrai ir šešėliniai ministrai“, – BBC sakė jis.

Ministrai aptars aplinkosaugos standartus ir darbuotojų teises po „Brexit“, o taip at būsimus saugumo santykius su Europos Sąjunga (ES). „Tuomet tikėsimės kritiškai įvertinti tai, kur esame, kai tik parlamentas grįš po Velykų pertraukos. Tačiau nemanau, kad galima leisti ilgai vilkinti šį klausimą“, – sakė D. Lidingtonas.

Kaip žinoma, šią savaitę Th. May buvo priversta prašyti ES vadovų dar kartą atidėti „Brexit“ nuo balandžio 12 iki spalio 31 dienos, nes britų premjerei iki šiol nepavyko įtikinti savo šalies parlamento pritarti išstojimo sąlygoms, dėl kurių ji suderėjo su Briuseliu. Tačiau ji taip pat nenori, kad JK išstotų iš Bendrijos be jokio susitarimo.

Th. May vis dar tikisi, kad „Brexit“ įvyks anksčiau, kad Britanija išvengtų būtinybės dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose gegužės 23 dieną.

Th. May ir leiboristų lyderis Jeremy Corbynas buvo susitikę balandžio 3 dieną. Vėliau buvo surengti keli žemesnio lygio susitikimai. Leiboristai reikalauja artimesnių būsimų santykių su ES. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt