Pasaulyje

2019.04.14 12:13

Irane per potvynius žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 76

BNS2019.04.14 12:13

Per pastarosiomis savaitėmis Irane siaučiančius potvynius jau žuvo 76 žmonės, rodo naujausi sekmadienį paskelbti duomenys.

Didelėje šalies teritorijoje vis dar galioja perspėjimai dėl potvynių.

„Priskaičiavus penkis žuvusiuosius Chuzestano provincijoje ir dar vieną Ilamo provincijoje, žuvusiųjų skaičius išaugo iki 76 nuo kovo 19-osios“, – savo interneto svetainėje pranešė koronerio biuras.

Minėtos dvi pietvakarinės Irano provincijos yra naujausios teritorijos, nukentėjusios nuo potvynių, kurie pirmiausia smogė paprastai sausringiems šalies šiaurės rytams ir privertė šimtus tūkstančius žmonių evakuotis iš miestų ir kaimų.

Pareigūnai taip pat paskelbė perspėjimą dėl potvynių rytinei Irano daliai po to, kai šeštadienį vėl ėmė gausiai lyti.

Potvyniai pridarė didžiulės žals namams, keliams, infrastruktūrai ir žemės ūkio sektoriui.

„Sugadinta daugiau nei 14 tūkst. kilometrų kelių“, – šalies parlamentui pranešė transporto ministras Mohammadas Eslami (Mohamadas Eslamis), skelbia oficiali naujienų agentūra IRNA.

Ministro teigimu, „taip pat visiškai sugriauti 725 tiltai“.

Savo ruožtu Irano meteorologijos tarnybos vadovė to paties parlamento posėdžio metu sakė, kad vykstantys potvyniai nebūtinai reiškia, kad šalyje baigėsi dešimtmečius trunkanti sausra.

„Pastarieji potvyniai vyksta dėl klimato kaitos ir pasaulinio atšilimo“, – sakė Sahar Tajbakhsh.

Iranas jau sulaukė kaimyninių šalių paramos. Prancūzija šeštadienį šaliai perdavė 210 palapinių ir 114 vandens siurblių.