Pasaulyje

2019.04.14 11:14

Albanijoje – opozicijos protestas: ragina premjerą atsistatydinti

BNS 2019.04.14 11:14

Keli policijos pareigūnai šeštadienį buvo sužeisti Albanijos sostinėje Tiranoje, kur vyko opozicijos surengtas protestas, kuriame premjeras Edi Rama buvo raginamas atsistatydinti, pranešė įvykio vietoje buvęs AFP agentūros žurnalistas.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per protestą buvo sužeisti penki policijos pareigūnai, tačiau detalesnės informacijos apie jų būklę suteikta nebuvo.

Centro dešinės opozicinė Demokratinė partija skelbia, kad 15 protestuotojų nukentėjo nuo policijos paleistų ašarinių dujų. Partija surengė protesto akciją kartu su kita didele opozicine centro kairės partija, pasivadinusia Socialistų judėjimu už integraciją.

Jau protesto, į kurį šeštadienį pavakarę susirinko tūkstančiai žmonių, pradžioje buvo jaučiama įtampa.

„Raginu jus sukilti ir priešintis, kad būtų nušalintas Rama“, – kreipdamasis į minią sakė Demokratinės partijos lyderis Lulzimas Basha. Jo teigimu, Albanijai reikia pirmalaikių rinkimų ir pereinamojo laikotarpio vyriausybės.

Vėliau protestuotojai prasiveržė pro policijos užtvarus ir ėmė mėtyti akmenis ir dūmines bombas į pareigūnus. Taip pat vienas vyriausybinis pastatas buvo apšlakstytas rašalu, o priešais parlamentą buvo sudegintas ten stovėjęs automobilis. Žmonės skandavo „Nusikaltimų parlamentas!“ ir ragino E. Ramą atsistatydinti.

Savo ruožtu premjeras pasmerkė smurtą ir pareiškė, kad opozicinės partijos juda susinaikinimo keliu.

Opozicija rengia protestus jau du mėnesius ir ragina premjerą, kuris šiame poste dirba nuo 2013 metų, trauktis. Abiejų opozicinių partijų atstovai yra palikę parlamentą, apkaltinę vyriausybę manipuliavus 2017 metų birželį vykusių parlamento rinkimų rezultatais.

Albanijos kairės ir dešinės politikai dažnai apsikeičia įžeidimais ir kaltinimais dėl korupcijos ir tariamų ryšių su organizuotu nusikalstamumu. Nepaisant to, Tirana tikisi vėliau šiais metais pradėti derybas dėl narystės Europos Sąjungoje.