Pasaulyje

2019.04.14 08:36

Australijoje – šaudynės prie naktinio klubo: pranešama apie nukentėjusiuosius

BNS 2019.04.14 08:36

Per šaudymą šalia populiaraus naktinio klubo antrame didžiausiame Australijos Melburno mieste žuvo vienas apsauginis, o dar trys vyrai buvo sužeisti, vienas jų – sunkiai, sekmadienį pranešė policija.

Pasak pareigūnų, sekmadienį paryčiais prie madingame Prarano rajone įsikūrusio klubo „Love Machine“ buvo šauta į tris apsaugos darbuotojus ir vieną vyrą, laukusį prie įėjimo.

„Atrodytų, jog tie šūviai buvo paleisti iš automobilio į minią, stovėjusią prie klubo“, – žurnalistams sakė Viktorijos valstijos policijos inspektorius Andrew Stamperis.

„Siaubingas įvykis. Tai yra judrus klubas, vienas pagrindinių Melburno naktinių klubų viename iš pagrindinių Melburno pramogų rajone“, – sakė pareigūnas.

37-erių apsaugos darbuotojas buvo nugabentas į ligoninę, tačiau netrukus mirė.

Vieno 28-erių vyro būklė kritinė, o dar du sužeistieji, 29 ir 50 metų vyrai patyrė gyvybei pavojaus nekeliančių sužalojimų, nurodė policija.

Policijos atstovė naujienų agentūrą AFP informavo, kad šis šaudymas veikiausiai nėra susijęs su terorizmu.

Pareigūnai tiria incidento sąsajas su motociklininkų gaujomis, pranešė vietos laikraštis „Melbourne`s Age“.

Policija taip pat aiškinasi, ar juodas „Porsche“, pastebėtas netoli klubo, o vėliau rastas sudegęs kitame rajone, kaip nors susijęs su šaudymu.

Kovą Melburne per keturis atskirus šaudymo incidentus žuvo penki žmonės. Manoma, kad du iš šių incidentų susiję su gaujomis.

Australijoje masinių šaudynių nutinka retai.  Po 1996-aisiais Tasmanijos miestelyje Port Artūre įvykdytų žudynių, nusinešusių 35 žmonių gyvybes, šalies valdžia uždraudė automatinius šautuvus, pradėjo masinę šaunamųjų ginklų išpirkimo programą ir priėmė griežtų ginklų registravimo įstatymų.