Pasaulyje

2019.04.13 15:28

Trumpas svarsto imigrantus siųsti į „miestus draustinius“

BNS2019.04.13 15:28

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė rimtai svarstantis galimybę siųsti sulaikytus nelegalius migrantus į miestus, nepritariančius jo griežtai imigracijos politikai ir pasiskelbusius saugiomis vietomis migrantams.

Pareiškimu socialiniame tinkle „Twitter“ D. Trumpas paneigė ankstesnį Baltųjų rūmų patikinimą, kad buvo atsisakyta šios idėjos, kuri buvo kritikuojama kaip politinis kerštas opozicijoje esančių demokratų vadovaujamiems miestams.

„Dėl fakto, kad demokratai nenori keisti labai pavojingų mūsų imigracijos įstatymų, mes tikrai, kaip buvo pranešta, labai rimtai svarstome siųsti nelegalius imigrantus į miestus draustinius, – tviteryje rašė D. Trumpas. – Radikalioji kairė visuomet atrodo vykdanti atvirų sienų, išskėstų rankų politiką, tad dėl to jie turėtų labai apsidžiaugti!“

Apie tokį pasiūlymą, kuris dar labiau padidintų politinį susiskaldymą dėl imigracijos, anksčiau pranešė laikraštis „The Washington Post“.

D. Trumpas labai akcentuoja, kad Jungtines Valstijas užplūsta migrantai ir prieglobsčio prašytojai, bet jo oponentai, daugiausia Demokratų partijoje, sako, kad jo spaudimas statyti sieną Meksikos pasienyje ir kone kasdien skelbiami pareiškimai, kad migrantai yra pavojingi nusikaltėliai, kursto rasinę neapykantą.

Vėliau komentuodamas žurnalistams, D. Trumpas sakė norintis, kad Kongresas, kurio Atstovų Rūmus kontroliuoja demokratai, sugriežtintų vizų išdavimo tvarką ir supaprastintų deportacijos procesą.

Antraip, perspėjo prezidentas, jis įsakys palikti migrantus „miestuose draustiniuose“, kur vietos valdžia atsisako perduoti deportacijai dokumentų neturinčius migrantus.

„Galime užtikrinti jiems neribotą tiekimą“, – pridūrė D. Trumpas.

Vėlai penktadienį jis pakartojo savo raginimą sukurti „nuopelnais pagrįstą“ imigracijos sistemą.

D. Trumpo kova su demokratais dėl imigracijos vyksta pasieniečiams pranešant apie daugybę migrantų ir prieglobsčio prašytojų, pabėgusių iš smurto apimtų centrinės Amerikos šalių.

JAV Imigracijos ir muitinės tarnybos (ICE) sulaikytų imigrantų skaičius pastaraisiais mėnesiais pasiekė 50 tūkst., rašė „The Washington Post“. Tai didžiausias skaičius per visą istoriją, alinantis tarnybos biudžetą.

Kitas prieštaringai vertinamas D. Trumpo pasiūlymas dėl šios situacijos buvo laikinas sienos su Meksika uždarymas. Tačiau kilus pasipiktinimui dėl tikėtino neigiamo ekonominio poveikio prezidentas nusileido.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt