Pasaulyje

2019.04.13 08:47

Šiaurės Korėja: Kim Jong Unas vėl nori susitikti su Trumpu

ELTA 2019.04.13 08:47

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas nori susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu trečią kartą, jeigu Vašingtonas sutiks derėtis, remdamasis „teisingu požiūriu“, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Kim Jong Unas taip pat teigė norintis palaukti iki metų pabaigos, kad „Jungtinės Valstijos žengtų drąsų žingsnį“ per kitą susitikimą po to, kai žlugo naujausias susitikimas su D. Trumpu Vietname, ir abi pusės išsiskirstė be susitarimo.

Vašingtonas vasarį dėl aklavietės apkaltino Šiaurės Korėją dėl jos reikalavimų atsisakyti sankcijų mainais į ribotą branduolinio nusiginklavimo susitarimą, bet Pchenjanas sutiko sušvelninti tik kai kurias priemones.

Savo kalboje parlamentui penktadienį Kim Jong Unas sakė, kad Hanojaus susitikimas privertė jį iškelti klausimą, ar Vašingtonas „nuoširdžiai suinteresuotas“ pagerinti santykius su Pchenjanu.

„Mes norime suteikti dar vieną šansą, jeigu Jungtinės Valstijos surengs trečią viršūnių susitikimą su teisingu požiūriu ir abipusiškai priimtinomis sąlygomis“, – valstybinei žiniasklaidai pažymėjo Kim Jong Unas.

Jis pridūrė, kad asmeniniai santykiai su D. Trumpu išlieka geri, teigdamas, kad „jie gali rašyti laiškus vienas kitam, kada tik nori“.

„Mes kantriai lauksime iki metų pabaigos, kad Jungtinės Valstijos priimtų drąsų sprendimą“, – akcentavo Kim Jong Unas.

Pirmasis D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas vyko Singapūre praėjusį birželį, kur jie pasirašė trumpą susitarimą dėl „Korėjos pusiasalio branduolinio nusiginklavimo“.

Tačiau nesugebėjimas pasiekti susitarimo antrame viršūnių susitikime Hanojuje iškėlė klausimų dėl jo ateities.

D. Trumpas ketvirtadienį sakė, kad planuoja trečią susitikimą su Kim Jong Unu prieš susitikimą su Pietų Korėjos vadovu Moon Jae-inu, o šį žingsnį palaiko Seulas.

Moon Jae-inas nori atnaujinti abiejų Korėjų ekonominius projektus, bet tai pažeistų Pchenjanui įvestas tarptautines sankcijas.

„Mūsų vyriausybė padarys viską, kad išlaikytų dabartinį dialogą“, – teigė Moon Jae-ino biuras šeštadienio pranešime.

Tai įvyko dieną prieš Kim Jong Unui apkaltinant Seulą dėl „tarpininkavimui nepalankių veiksmų“ ir pareiškiant, kad Pietų Korėja „turėtų ginti Pchenjano interesus“.