Pasaulyje

2013.01.15 08:02

Britų premjeras yra už esminius pokyčius santykiuose su ES

ELTA2013.01.15 08:02

Britų premjeras Davidas Cameronas nori iš esmės pakeisti savo šalies vaidmenį Europos Sąjungoje (ES), tačiau nesieks pasitraukimo iš Bendrijos.

Britų premjeras Davidas Cameronas nori iš esmės pakeisti savo šalies vaidmenį Europos Sąjungoje (ES), tačiau nesieks pasitraukimo iš Bendrijos.

„Mes išnaudosime permainų procesą, kad rastume Europą, kuri geriau mums tinka“, – pareiškė jis britų TV stočiai ITV.

„Mums yra geriau likti ES. Tačiau aš nesu patenkintas kiekvienu aspektu, gyventojai – taip pat“, – pabrėžė D. Cameronas.

Jis teigė, kad neteisingu laikytų referendumą, kuriame būtų keliamas tik klausimas dėl šalies pasilikimo Bendrijoje arba pasitraukimo iš jos. Referendumas esą turėtų vykti, jei bus išsiderėta dėl esminių pokyčių.

„Jei iš esmės keistųsi santykis tarp Didžiosios Britanijos ir Europos, turėtų vykti ir referendumas“, – sakė D. Cameronas.

Anksčiau britų premjeras ne kartą yra sakęs, kad nori susigrąžinti įgaliojimus, kuriuos per daugelį metų iš Londono perėmė Briuselis. Be to, jis norėtų iš naujo derėtis dėl kai kurių ES sutarčių. Kitos šalys narės, tarp jų – Vokietija, davė suprasti, kad apie tai negali būti kalbos.

Didžiojoje Britanijoje vyksta aršūs debatai dėl šalies pozicijos ES atžvilgiu. Dalis D. Camerono konservatorių reikalauja referendumo dėl pasitraukimo iš Bendrijos. Susiskaldę ir kabineto nariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt