Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.12 20:57

Trys švedų policininkai apkaltinti dėl žaislinį ginklą turėjusio vyro nužudymo

BNS 2019.04.12 20:57

Švedijos prokurorai penktadienį paskelbė kaltinimus trims policijos pareigūnams dėl žaislinį ginklą rankose laikiusio vyro, turėjusio Dauno sindromą, nušovimo praėjusiais metais.

Kaip sakė prokuroras Martinas Tidenas, lemiamas veiksnys dėl kaltinimų buvo tas, kad pareigūnai toliau šaudė į 20-metį Ericą Torellą, nors jis jau buvo atsukęs jiems nugarą.

M. Tidenas padarė išvadą, kad pareigūnai po kiekvieno šūvio neįvertindavo, ar E. Torellą vis dar galima laikyti grėsme.

„Jei jie būtų tai padarę, būtų supratę, kad Ericas nekėlė grėsmės“, – švedų naujienų agentūrai TT sakė M. Tidenas.

Mirtiną šūvį paleidęs pareigūnas buvo apkaltintas netyčiniu nužudymu. Kitiems dviem pateikti kaltinimai profesiniu aplaidumu.

Kaltinimai yra susiję su rugpjūtį įvykusiu incidentu, kai policijos pareigūnai sureagavo į pranešimus apie ginkluotą vyrą Stokholmo centre. Maždaug 4 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku E. Torellą policijos patrulis nušovė sostinės gyvenamajame rajone Vasastane, jaunuoliui pabėgus iš namų su žaisliniu ginklu.

Kaip sakoma Stokholmo teismui pateiktame kaltinamajame akte, E. Torellas į policininkus nukreipė ginklą, todėl šie pradėjo šaudyti ir jį nušovė.

E. Torello šeima sakė, kad jo protiniai sugebėjimai buvo kaip trejų metų vaiko ir kad jam būdavo sunku bendrauti.

Incidentas sukėlė pasipiktinimą Švedijoje, policija buvo kritikuojama dėl to, kad pareigūnai, kaip pranešta, į E. Torellą paleido 25 šūvius, o trys iš jų jį kliudė.

Vasastanas yra pasiturinčiųjų rajonas Švedijos sostinės centre, nesiejamas su nusikalstamumu ir šaudymais, kurių būta kai kuriuose Stokholmo priemiesčiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi