Pasaulyje

2019.04.12 19:10

Pence'as teisina „sunkiai suprantamą“ Trumpo poziciją dėl „WikiLeaks“

BNS2019.04.12 19:10

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as penktadienį teisino tai, ką kai kas vadina jo boso Donaldo Trumpo sunkiai suprantama pozicija dėl valstybių paslaptis viešinančios svetainės „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange'o arešto.

Anksčiau D. Trumpo ne kartą žarstytos liaupsės „WikiLeaks“ nebuvo pritarimas, televizijai CNN sakė M. Pence'as.

Respublikonai bendrai sveikino J. Assange'o areštą. „WikiLeaks“ įkūrėjas beveik septynerius metus glaudėsi Ekvadoro ambasadoje Londone, bet ketvirtadienį britų policija jį sulaikė.

Pirmoji D. Trumpo reakcija į areštą parodė, kad jis tai laiko nesvarbiu dalyku. „Nieko nežinau apie „WikiLeaks“. Tai ne mano dalykas“, – žurnalistams pareiškė prezidentas.

„Žinau, kad tai kažkaip susiję su Julianu Assange'u. Mačiau, kas vyksta su Assange'u, ir tai spręs, kaip įsivaizduočiau, daugiausia generalinis prokuroras, kuris dirba puikiai. Taigi, spręs jis. Aš iš tikrųjų nieko apie jį nežinau“, – pridūrė D. Trumpas.

Tokie komentarai nustebino, nes per 2016 metų prezidento rinkimų kampaniją D. Trumpas ne kartą gyrė ir skatino šią įsilaužimų į kompiuterius ir informacijos viešinimo platformą, kuri šešeriais metais anksčiau sukėlė didžiulį skandalą paskelbusi tūkstančius slaptų JAV karinių ir diplomatinių dokumentų.

„Man labai patinka „WikiLeaks“!“ – kartą sakė D. Trumpas, svetainei nutekinus pavogtus elektroninius laiškus, kurie pakenkė jo varžovės rinkimuose Hillary Clinton (Hilari Klinton) kampanijai, nors įtariama, kad „WikiLeaks“ glaudžiai koordinavo savo veiksmus su Rusijos žvalgyba.

M. Pence'as CNN sakė, kad D. Trumpas paprasčiausiai parėmė informacijos atskleidimą per rinkimus, o ne pačią „WikiLeaks“ organizaciją.

„Manau, kad prezidentas visuomet, kaip ir jūs bei žiniasklaida, visuomet sveikina informaciją, – sakė M. Pence'as. – Bet tai jokiu būdu nebuvo pritarimas organizacijai, kuri, kaip dabar suprantame, dalyvavo skleidžiant slaptą Jungtinių Amerikos Valstijų informaciją.“

Kiti respublikonai atrodė mažiau patenkinti D. Trumpo pozicija dėl J. Assange'o, kuriam gresia ekstradicija į Jungtines Valstijas.

„Turite pasikalbėti su prezidentu apie jo komentarus“, – sakė Senato Žvalgybos komiteto pirmininkas Richardas Burras (Ričardas Beras).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt